+

Ogłoszenia Duszpasterskie XXIX Niedziela Zwykła – 21/10/2018

Kategorie: Ogłoszenia Duszpasterskie

  1. Dziś ofiary zbierane na tacę przeznaczamy na fundusz remontowy.
  2. Trwa miesiąc październik – miesiąc maryjny. Różaniec dla młodzieży i dorosłych codziennie o godz. 17.30. Różaniec dla dzieci w czwartek i piątek o godz. 16.30. Zachęcamy do odmawiania różańca w naszych domach i rodzinach.
  3. Dziś po Mszy św. o godz. 11.00 zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych i prosimy o zakupienie dzieciom różańców, które zostaną poświęcone podczas Mszy św. o godz. 11.00 w ostatnią niedzielę października, tj. 28.10. br.
  4. Także dziś na godz. 19.00 do domu parafialnego zapraszamy na kolejne spotkanie szkoły biblijnej.
  5. Z okazji dnia seniora Zarząd Caritas zaprasza Seniorów z naszej katedry na integracyjne spotkanie z poczęstunkiem i upominkiem w dniu 27.10.br.(sobota) o godz. 15.00 do siedziby Caritasu przy ul. Targowej 7.
  6. Za tydzień, w ostatnią niedzielę października, w wielu kościołach świętujemy rocznicę poświęcenia własnego kościoła.
  7. Za tydzień w niedzielę ofiary zbierane do puszek po każdej Mszy św. przeznaczamy na nasz parafialny Caritas, który niesie pomoc najuboższym mieszkańcom naszej parafii.
  8. Przy biuletynach zostały wyłożone kartki na wypominki i Mszę św. zbiorową za zmarłych, za których będziemy się modlić w miesiącu listopadzie. Kartki możemy zabierać ze sobą do domów i wypełnione składamy na tacę, w zakrystii lub kancelarii.
  9. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych zarówno za zmarłych jak żyjących. W tym tygodniu jest dużo intencji wolnych.
  10. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, którego możemy zakupić w przy wyjściu z katedry, jak również Małego Gościa, który jest adresowany do dzieci.

 

W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek – 22 X – św. Jan Paweł II (1920-2005), Polak, jeden z największych papieży naszych czasów.

 

W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności:

† Jerzy Dunajski;

† Zbigniew Jastrząb, l. 53

† Bogdan Rybak, l. 88;

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

Dodaj komentarz