+

Ogłoszenia Duszpasterskie – XXV Niedziela Zwykła – 20/09/2020

Kategorie: Ogłoszenia Duszpasterskie

  1. Przy wyjściu z kościoła możemy zabierać ze sobą nowy numer naszego biuletynu parafialnego który postaramy się ponownie wydawać co tydzień.
  2. W poniedziałek, 21 września, obchodzimy święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Przez jego pośrednictwo módlmy się o to, abyśmy jak on, dotknięci spojrzeniem Chrystusa, umieli pozostawić wszystko i pójść za Nim. Podczas Eucharystii o godz. 7.00 i 18.00 będziemy dziękować Bogu za dar naszego powołania do wspólnoty Kościoła.
  3. Informacja dla uczniów klas pierwszych szkół ponadpodstawowych. W zakrystii są do wzięcia deklaracje, które należy wypełnić i oddać do końca września ks. Krystianowi lub złożyć w zakrystii, by rozpocząć przygotowanie do sakramentu bierzmowania.
  4. Zachęcamy do zamawiania intencji na Msze św. z różnych okazji, np. urodzin, imienin, rocznicy ślubu, a także w intencji zmarłych. W tym tygodniu jest dużo intencji mszalnych wolnych.
  5. Kancelaria Parafialna jest czynna w środy od godz. 16.00 – 18.00 i w piątki od 15.00 – 17.00.
  6. W każdą środę zapraszamy na nowennę i na Mszę św. we wszystkich intencjach czcicieli Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do składania intencji zarówno dziękczynnych, jak i błagalnych. Przy skrzynce intencji zostały także wyłożone kartki na których możemy wpisywać intencje dziękczynne i błagalne.

 

W tym tygodniu patronują nam:

  • 21 IX – św. Mateusz Apostoł i Ewangelista (†około 60), Pan Jezus dokonał w nim cudu nawrócenia, stał się Chrystusowym uczniem i autorem jednej z Ewangelii.
  • 23 IX – św. ojciec Pio (1887-1968), prezbiter, kapucyn, stygmatyk i mistyk, wielki czciciel Eucharystii i Matki Bożej.

 

W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności:

† Marek Obarowski, l. 41;

† Danuta Opacka, l. 80;

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…