+

Ogłoszenia Duszpasterskie – XXVI Niedziela Zwykła – 27/09/2020

Kategorie: Ogłoszenia Duszpasterskie

 1. We wtorek, 29 września, w kalendarzu liturgicznym obchodzone jest święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. W piątek, 2 października, wspominamy Świętych Aniołów Stróżów. Może na co dzień nie zawsze pamiętamy, że to miłosierny Bóg troszczy się o każdego z nas, posyłając nam swoich aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają. Anioły są przejawem obecności Boga w świecie. Łączą niebo z ziemią. Dlatego korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach, kiedy zaczyna brakować nadziei.
 2. W najbliższy czwartek rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcam dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy odprawiali o godz. o godz. 17.30 – dla dorosłych. Natomiast dzieci na swoje nabożeństwo różańcowe zapraszamy w poniedziałki i środy o godz. 17.00. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy o wspólne odmawianie różańca w domach.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
 4. W czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00, natomiast podczas wieczornej Eucharystii o godz. 18.00 będziemy prosili o liczne i święte powołania do kapłaństwa, o wytrwanie dla tych, którzy zostali już powołani do pracy w Kościele.
 5. W pierwszy piątek kapłani: x. Marek, x. Krystian odwiedzą swoich chorych z Komunią św. od godz. 8.30. X. Przemysław swoich chorych odwiedzi z Komunią także w piątek od godz. 11.00. Natomiast x. Krzysztof wyjątkowo w sobotę od godz. 9.00.
 6. Okazja do spowiedzi świętej w naszym kościele dla dzieci i dorosłych od godz. 17.30, a Msza Święta i nabożeństwo pierwszopiątkowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18.00.
 7. W pierwszą sobotę Niepokalanemu Sercu Bożej Matki oddajemy nasze rodziny i całą wspólnotę parafialną – zapraszamy na Mszę Świętą i pierwszosobotnie nabożeństwo o godz. 9.00.
 8. Pragniemy poinformować, że ks. Piotr, nasz dotychczasowy wikariusz, został skierowany dekretem Biskupa Elbląskiego na studnia doktoranckie z zakresu liturgiki. Ks. Piotr pozostaje na czas studiów w naszej parafii jako rezydent. Prosimy o modlitwę w jego intencji i życzymy sukcesów w studiowaniu.
 9. Przy wyjściu z kościoła możemy zabierać ze sobą nowy numer naszego biuletynu.
 10. Informacja dla uczniów klas pierwszych szkół ponadpodstawowych. W zakrystii są do wzięcia deklaracje, które należy wypełnić i oddać do końca września ks. Krystianowi lub złożyć w zakrystii, by rozpocząć przygotowanie do sakramentu bierzmowania.
 11. Osoby dorosłe, pracujące, które z różnych przyczyn nie przyjęły jeszcze sakramentu bierzmowania, a chciałyby to uczynić zapraszamy na spotkanie przygotowujące do jego przyjęcia, które rozpocznie się w naszej parafii w piątek 23 października br. o godz. 19.00 w katedrze. Bliższe informacje na ten temat można uzyskać u ks. Krzysztofa, zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 12. Osoby, które w najbliższym czasie zechcą wstąpić w sakramentalny związek małżeński zapraszamy na kurs przygotowujący do jego przyjęcia tego sakramentu, który rozpocznie się w naszej parafii w piątek 16 października o godz. 19.00 w katedrze. Bliższe informacje można uzyskać u ks. Przemysława, zakrystii lub kancelarii.
 13. Zachęcamy do zamawiania intencji na Msze św. z różnych okazji, np. urodzin, imienin, rocznicy ślubu, a także w intencji zmarłych. W tym tygodniu jest dużo intencji mszalnych wolnych.
 14. Kancelaria Parafialna jest czynna w środy od godz. 16.00 – 18.00 i w piątki od 15.00 – 17.00.
 15. W każdą środę zapraszamy na nowennę i na Mszę św. we wszystkich intencjach czcicieli Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do składania intencji zarówno dziękczynnych, jak i błagalnych. Przy skrzynce intencji zostały także wyłożone kartki na których możemy wpisywać intencje dziękczynne i błagalne.

 

W tym tygodniu patronują nam:

 • 28 IX – św. Wacław (ok. 903-935?), książę czeski, który zginął za wiarę w Chrystusa z rąk swego brata, poganina; jest patronem Czech.
 • 29 IX – Święci Archaniołowie: Michał, Gabriel i Rafał, najwięksi wśród aniołów z powodu szczególnych zadań, jakie Pan Bóg im powierza.
 • 30 IX – św. Hieronim (ok. 345-419 lub 420), prezbiter, doktor Kościoła, któremu zawdzięczamy tłumaczenie Pisma Świętego na język łaciński.
 • 1 X – św. Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), dziewica i doktor Kościoła, patronka misji katolickich.
 • 2 X – Święci Aniołowie Stróżowie, nasi niebiescy opiekunowie.

 

W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności:

† Jan Biernat, l. 75;

† Marcin Monka, l. 42;

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…