+

Ogłoszenia Duszpasterskie – XXVI Niedziela Zwykła – 29/09/2019

Kategorie: Ogłoszenia Duszpasterskie

 1. Dzisiejsze ofiary składane do puszek po każdej Mszy św. przeznaczamy na nasz parafialny Caritas, który niesie pomoc najuboższym mieszkańcom naszej parafii.
 2. Jutro, w poniedziałek, o godz. 19.00 do domu parafialnego zapraszamy na spotkanie szkoły biblijnej.
 3. We wtorek rozpoczyna się miesiąc październik – miesiąc maryjny. Różaniec dla młodzieży i dorosłych codziennie o godz. 17.30. Różaniec dla dzieci w czwartek i piątek o g. 16.30. Zachęcamy do odmawiania różańca w naszych domach i rodzinach.
 4. W pierwszy czwartek miesiąca jak zawsze zapraszamy o godz. 17.00 na adorację Najświętszego Sakramentu, a po niej o godz. 18.00 na Mszę św. w intencji powołań kapłańskich.
 5. W pierwszy piątek miesiąca kapłani: x. Piotr, x. Krystian, x. Krzysztof, x. Marek odwiedzą swoich chorych z Komunią św. o godz. 8.30. tego dnia zapraszamy na spowiedź dzieci od godz. 16.00 a dorosłych od godz. 17.30. natomiast o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. wynagradzającą NSPJ.
 6. W najbliższą pierwszą sobotę miesiąca o godz. 9.00 do katedry zapraszamy na spotkanie wspólnotę oraz wszystkich sympatyków duchowości franciszkańskiej. Spotkanie to będzie połączone z nabożeństwem ku czci Niepokalanego Serca NMP.
 7. Ogłoszenie dla uczniów szkół średnich. Zapraszamy wszystkich uczniów szkół średniej mieszkających na terenie naszej parafii, którzy z różnych przyczyn nie przystąpili do sakramentu bierzmowania, na nauki przygotowujące do przyjęcia tego sakramentu. Zapisy i szczegółowe informacje w zakrystii lub u ks. Przemysława.
 8. Za tydzień w niedzielę zapraszamy o godz. 17.00 do kaplicy bł. Doroty wspólnotę Żywego Różańca na wymianę tajemnic.
 9. Także za tydzień w niedzielę (06 października) br. o godz. 16.00 rozpoczną się w naszej parafii nauki przedślubne dla par, które w najbliższym czasie pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński. Prosimy narzeczonych o zgłaszanie się w zakrystii lub u ks. Przemysława.
 10. Mamy serdeczną prośbę, skierowaną do wszystkich ludzi dobrej woli, o włączenie się w akcję Stowarzyszenia Katolickiego Pomoc Kościołowi w Potrzebie. W naszym dekanacie organizowana jest akcja zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Uzyskane pieniądze są przeznaczone na pomoc misjonarzom w krajach trzeciego świata i inne projekty humanitarne. Zużyty, niepotrzebny, stary sprzęt elektryczny, AGD i elektroniczny możemy przynosić w każdy wtorek do dnia 21 października br.(włącznie) w godzinach 8.00 – 10.00 i zostawiać przed wejściem do dawnego sklepiku z dewocjonaliami. To będzie nasza konkretna pomoc i zarazem proekologiczne działanie na rzecz środowiska naturalnego
 11. W każdą środę zapraszamy na nowennę i na Mszę św. we wszystkich intencjach czcicieli Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Przy skrzynce intencji zostały także wyłożone kartki na których możemy wpisywać intencje dziękczynne i błagalne.
 12. Przy wyjściu z Kościoła możemy zabierać ze sobą kolejny numer naszego biuletynu parafialnego.
 13. Zachęcamy do zakupu tygodnika Gość Niedzielny oraz Małego Gościa, który adresowany jest do dzieci.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 30 IX – św. Hieronim (347-420), prezbiter, Doktor Kościoła, przetłumaczył Pismo Święte z języków oryginalnych na łacinę,
• 1 X – św. Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), francuska karmelitanka, mistyczka, ogłoszona Doktorem Kościoła,
• 2 X – święci Aniołowie Stróżowie,
• 4 X – św. Franciszek z Asyżu (1182-1226), włoski rycerz, który po nawróceniu wybrał życie ubogich i przyczynił się do odnowy Kościoła, patron ekologów,
• 5 X – św. Faustyna Kowalska (1905-1938), polska zakonnica, mistyczka, apostołka miłosierdzia Bożego.