+

Ogłoszenia Duszpasterskie – XXVII Niedziela Zwykła – 4/10/2020

Kategorie: Ogłoszenia Duszpasterskie

  1. Dziś przypada pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczęliśmy odmawianie różańca. Zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele odprawiamy codziennie o godz. o godz. 17.30 – dla dorosłych. Natomiast dzieci na swoje nabożeństwo różańcowe zapraszamy w poniedziałki i środy o godz. 17.00. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy o wspólne odmawianie różańca w domach.
  2. W tym duchu przeżyjemy też liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, które przypada w środę, 7 października. 
  3.  Dzisiejsza niedziela wypiera liturgiczne wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu (1182-1226), ojca wielkiej rodziny franciszkańskiej, stygmatyka, którego duchowość wywiera olbrzymi wpływ na życie wierzących i Kościoła. To imię nosi również Ojciec Święty Franciszek, wspomnijmy go w naszych modlitwach.
  4. W poniedziałek 5 października w liturgii wspominamy wyjątkową polską Świętą – Siostrę Faustynę Kowalską (1905-1938) ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Przez jej wstawiennictwo prośmy o miłosierdzie Boże dla nas i dla całego świata.
  5. W najbliższy czwartek o godz. 19.00 do katedry zapraszamy na pierwsze spotkanie organizacyjne młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
  6. W przyszłą niedzielę, 11 października będziemy przeżywali kolejny Dzień Papieski, który na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych rocznic i obchodów w naszej Ojczyźnie. Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Świętego Jana Pawła II.
  7. Osoby dorosłe, pracujące, które z różnych przyczyn nie przyjęły jeszcze sakramentu bierzmowania, a chciałyby to uczynić zapraszamy na spotkanie przygotowujące do jego przyjęcia, które rozpocznie się w naszej parafii w piątek 23 października br. o godz. 19.00 w katedrze. Bliższe informacje na ten temat można uzyskać u ks. Krzysztofa, zakrystii lub kancelarii parafialnej. Osoby, które w najbliższym czasie zechcą wstąpić w sakramentalny związek małżeński, zapraszamy na kurs przygotowujący do przyjęcia tego sakramentu, który rozpocznie się w naszej parafii w piątek 16 października o godz. 19.00 w katedrze. Bliższe informacje można uzyskać u ks. Przemysława, zakrystii lub kancelarii.
  8. Zachęcamy do zamawiania intencji na Msze św. z różnych okazji, np. urodzin, imienin, rocznicy ślubu, a także w intencji zmarłych. W tym tygodniu jest dużo intencji mszalnych wolnych.
  9. Kancelaria Parafialna jest czynna w środy od godz. 16.00 – 18.00 i w piątki od 15.00 – 17.00.
  10. W każdą środę zapraszamy na nowennę i na Mszę św. we wszystkich intencjach czcicieli Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności:

† Alina Lipień-Grycewicz, l. 95;

† Aleksandra Jurkiewicz, l. 65;

† Helena Kostrzeba, l. 95

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…