+

Ogłoszenia Duszpasterskie – XXVIII Niedziela Zwykła – 11/10/2020

Kategorie: Ogłoszenia Duszpasterskie

 1. Trwamy w miesiącu szczególnie poświęconemu Matce Bożej. Zachęcamy do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które
  w naszym kościele odprawiamy codziennie o godz. 17.30 – dla dorosłych  i młodzieży. Natomiast dzieci zapraszamy w poniedziałki i środy o godz. 17.00. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy o wspólne odmawianie różańca w domach.
 2. Obchodzimy dzisiaj XX Dzień Papieski, przeżywany pod hasłem „Totus Tuus”. Po każdej Mszy św. zbierane są ofiary do puszek na wsparcie Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Z tych pieniędzy zostaną ufundowane stypendia dla zdolnej młodzieży pochodzącej z biednych rodzin.
 3. Zapraszamy na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie, w najbliższy wtorek na godz. 19.00. Prosimy o zabranie ze sobą świec.
 4. Spotkanie dla rodziców dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do pierwszej Spowiedzi św. i pierwszej Komunii św. odbędzie się w przyszłą niedzielę (18.10.) po Mszy św. o godz. 11. Obecność jednego z rodziców obowiązkowa.
 5. W najbliższą sobotę, 17 października przypada w Kościele wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika. Jest to dzień imienin naszego Księdza Proboszcza. Zapraszamy tego dnia na Mszę św. w Jego intencji o godz. 18.00.
 6. Przy biuletynie zostały wyłożone kartki na wypominki i Mszę św. zbiorową, które możemy zabierać do domu. Wypisane kartki prosimy składać na tacę, w zakrystii lub kancelarii.
 7. Osoby dorosłe, pracujące, które z różnych przyczyn nie przyjęły jeszcze sakramentu bierzmowania, a chciałyby to uczynić zapraszamy na spotkanie przygotowujące do jego przyjęcia, które rozpocznie się w naszej parafii w piątek  23 października br. o godz. 19.00 w katedrze. Bliższe informacje na ten temat można uzyskać u ks. Krzysztofa, zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 8. Osoby, które w najbliższym czasie zechcą wstąpić w sakramentalny związek małżeński, zapraszamy na kurs przygotowujący do przyjęcia tego sakramentu, który rozpocznie się w naszej parafii w piątek 16 października o godz. 19.00  w katedrze. Bliższe informacje można uzyskać u ks. Przemysława, zakrystii lub kancelarii.
 9. Zachęcamy do zamawiania intencji na Msze św. z różnych okazji, np. urodzin, imienin, rocznicy ślubu, a także w intencji zmarłych. Można już zamawiać intencje na rok 2021.
 10. Kancelaria Parafialna jest czynna w środy od godz. 16.00 – 18.00 i w piątki od 15.00 – 17.00.
 11. W każdą środę zapraszamy na nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy, którą w październiku odprawiamy wraz z nabożeństwem różańcowym o godz. 17.30 a po niej na Mszę św. we wszystkich intencjach czcicieli Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

W tym tygodniu patronują nam:

 • we Wtorek, 13 października – bł. Honorat Koźmiński, prezbiter,
 • w Czwartek, 15 października – św. Teresa z Avila, dziewica i doktor kościoła,
 • w Piątek, 16 października – św. Jadwiga Śląska, wyznawca
 • w Sobotę, 17 października – św. Ignacy Antiocheński, biskup i męczennik.

 

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

† Teresa Górna, l. 67;

† Kazimierz Roszczyk, l. 80

Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie…