+

Ogłoszenia Duszpasterskie XXVIII Niedziela Zwykła Rok B – 14/10/2018

Kategorie: Ogłoszenia Duszpasterskie

  1. Dziś w całej Polsce obchodzimy Dzień Papieski. Przy drzwiach kościoła zbieramy do puszek ofiary na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Wspomagając młodych, utalentowanych ludzi – budujemy żywy pomnik ku czci Jana Pawła II. Pamiętajmy też, że we wtorek przypada 40. rocznica wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.
  2. Trwa miesiąc październik – miesiąc maryjny. Różaniec dla młodzieży i dorosłych codziennie o godz. 17.30. Różaniec dla dzieci w czwartek i piątek o godz. 16.30. Zachęcamy do odmawiania różańca w naszych domach i rodzinach.
  3. Dziś także obchodzimy Dzień Nauczyciela, a w czwartek z racji wspomnienia św. Łukasza Ewangelisty – święto Służby Zdrowia. Pracownikom oświaty i Służby Zdrowia składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa!
  4. W poniedziałek obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Chcemy wspierać naszymi modlitwami rodziców, którzy przeżywają utratę dziecka. W ich intencjach odmówimy modlitwę różańcową. Rekolekcje dla rodziców, którzy utracili swoje dziecko i przeżywają żałobę oraz cierpienie, odbędą się w dniach 2-3 listopada br. w Domu Pielgrzyma w Mątowach Wielkich [gmina Miłoradz]. Szczegóły na stronie internetowej diecezji.
  5. W najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych i prosimy o zakupienie dzieciom różańców, które zostaną poświęcone podczas Mszy św. o godz. 11.00 w ostatnią niedzielę października, tj. 28.10. br.
  6. Z okazji dnia seniora Zarząd Caritas zaprasza Seniorów z naszej katedry na integracyjne spotkanie z poczęstunkiem i upominkiem w dniu 27.10.br.(sobota) o godz. 15.00 do siedziby Caritasu przy ul. Targowej 7.
  7. Przy biuletynach zostały wyłożone koperty na wypominki i Mszę św. zbiorową za zmarłych, za których będziemy się modlić w miesiącu listopadzie. Koperty możemy zabierać ze sobą do domów i wypełnione składamy na tacę, w zakrystii lub kancelarii.
  8. Domowy Kościół Diecezji Elbląskiej zaprasza 17 listopada br. na godzinę 18:00 do Kościoła Przemienienia Pańskiego w Nowym Dworze Gdańskim na II Diecezjalny Jubileusz Małżeński. Wydarzenie to będzie okazją do odnowienia przysięgi małżeńskiej, do powtórnego ślubowania miłości, wierności, uczciwości i wytrwałości aż do śmierci. Uczestników jubileuszu, a także inne chętne pary chcące świętować 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę, zapraszamy tego samego dnia do Żuławskiego Ośrodka Kultury w Nowym Dworze Gdańskim na godzinę 19:00 na uroczysty Bal Dla Niepodległej. Więcej informacji na plakacie, na stronie internetowej Domowego Kościoła Diecezji Elbląskiej (www.dk.elblag.pl) oraz profilu fejsbukowym DK Elbląg”.
  9. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, którego możemy zakupić w przy wyjściu z katedry, jak również Małego Gościa, który jest adresowany do dzieci.

 

W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek – 15 X – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), hiszpańska mistyczka i odnowicielka zakonów karmelitańskich.

– we wtorek -16 X – św. Jadwiga Śląska (ok. 1180-1243), niemiecka księżniczka, żona polskiego księcia Henryka Brodatego, jako wdowa została mniszką, patronka Śląska.

– w środę – 17 X – św. Ignacy Antiocheński (zm. ok. 107), uczeń i następca św. Piotra jako biskup Antiochii, pisarz, męczennik.

– we czwartek – 18 X – św. Łukasz (I w.), uczeń św. Pawła, autor Ewangelii oraz Dziejów Apostolskich, patron lekarzy i malarzy.

 – w sobotę – 20 X – św. Jan Kanty (1390-1473), polski kapłan, profesor Akademii Krakowskiej, człowiek żywej wiary i głębokiej pobożności.

 

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

† Irena Ronowska, l. 70;

† Danuta Maksymiec, l. 51;

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

Dodaj komentarz