+

Ogłoszenia Duszpasterskie XXXI Niedziela Zwykła – 04/11/2018

Kategorie: Ogłoszenia Duszpasterskie

  1. Przez cały miesiąc listopad zapraszamy na różaniec wypominkowy o godz. 17.30 i Mszę św. zbiorową o godz. 18.00 w intencji zmarłych, których wypisaliśmy na kartkach.
  2. Nie zapominajmy też, że przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, to znaczy: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii Świętej, odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.
  3. Dziś jeszcze o godz. 19.00 do domu parafialnego zapraszamy na spotkanie szkoły biblijnej.
  4. W piątek obchodzimy święto rocznicy poświęcenia Bazyliki św. Jana na Lateranie, która jest katedrą Biskupa Rzymu i Matką wszystkich kościołów chrześcijańskich. W sobotę wspomnienie św. Leona Wielkiego – papieża i doktora Kościoła.
  5. W najbliższą sobotę o godz. 9.00 zapraszamy wspólnotę i sympatyków duchowości franciszkańskiej na spotkanie III FZŚ.
  6. Za tydzień w niedzielę 11 listopada na wszystkich Mszach św. pragniemy dziękować Bogu za naszą Ojczyznę i dar odzyskania niepodległości 100 lat temu. Na zakończenie każdej Mszy św. zaśpiewamy pieśń „Boże coś Polskę”. W tym dniu imieniu Starosty Kwidzyńskiego oraz własnym zapraszamy na uroczystą Mszę św. z udziałem pocztów sztandarowych o godz. 11.00 do naszej katedry.
  7. Za tydzień ofiary składane na tacę przeznaczamy na fundusz remontowy.
  8. Pan Bartłomiej rozpoczął roznoszenie poświęconych opłatków na stół wigilijny. Przyjmijmy go z otwartością i życzliwością.
  9. Przy biuletynach są jeszcze wyłożone kartki na wypominki i Mszę św. zbiorową za zmarłych, za których modlimy się w miesiącu listopadzie. Koperty z kartkami możemy zabierać ze sobą do domów i wypełnione składamy na tacę, w zakrystii lub kancelarii.
  10. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, którego możemy zakupić w przy wyjściu z katedry, jak również Małego Gościa, który jest adresowany do dzieci.

 

W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności:

† Piotr Rosiński, l. 74
† Gertruda Zielińska, l. 76;
† Barbara Osiecka, l. 66;

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…