Ogłoszenia Parafialne

 

 

II Niedziela Zwykła

 

 

 

1. Dzisiaj wraz z katolikami na całym świecie modlimy się za migrantów i uchodźców. Zachęcamy, aby w sposób szczególny otoczyć modlitwą naszych rodaków przebywających poza granicami Ojczyzny, ich rodziny oraz duszpasterzy posługujących polskim emigrantom.

2. W środę [17 stycznia] obchodzimy Dzień Judaizmu w Kościele w Polsce, a od czwartku rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W środę w naszej katedrze, o godz. 18.00, odbędzie się nabożeństwo związane z obchodzonym w Kościele dniem judaizmu, na które serdecznie zapraszamy.

3. W najbliższy czwartek zapraszamy wspólnotę i wszystkich sympatyków duchowości franciszkańskiej na spotkanie III FZŚ. Początek spotkania o godz. 9.00 w katedrze.

4. W przyszłą niedzielę i poniedziałek przypada Dzień Babci i Dzień Dziadka. Zapraszamy seniorów do wspólnej modlitwy ze swoimi wnukami za tydzień, podczas Mszy Świętej z udziałem dzieci o godz. 11.00.

5. UWAGA ZMIANA TERMINU SPOTKANIA DLA RODZICÓW DZIECI PRZYGOTOWUJĄCYCH SIĘ DO PIERWSZEJ KOMUNII ŚW. Ze względu na okres ferii i prośbę niektórych rodziców odbędzie się ono za tydzień w niedzielę 21 stycznia 2018 r. po Mszy św. o godz. 11, na której nastąpi poświęcenie medalików. Prosimy, aby do przyszłej niedzieli nabyć dzieciom medaliki.

6. Dziękujemy za życzliwość, jakiej doświadczamy podczas kolędy. W tym tygodniu pragniemy odwiedzić parafian zamieszkałych: – poniedziałek – ul. Piłsudskiego, Słowiańska, Magazynowa, Zbożowa, Starozamkowa, Braterstwa Narodów nr 33– od godz. 16.00; – we wtorek – ul. Żwirki i Wigury, Mylna, Podgórna, Katedralna, Zamkowa Góra – od godz. 16.00; – w środę – ul. Łąkowa i Prosta– od godz. 16.00; – we czwartek – ul. Batalionów Chłopskich– od godz. 16.00; – w piątek – ul. Kopernika– od godz. 16.00; – w sobotę – Rozpędziny od godz. 10.00 i Lipianki od godz. 14.30; W trakcie tegorocznej kolędy możemy złożyć dodatkowo ofiary na Kościół, które będą przeznaczone na dalsze prace renowacyjne w naszej katedrze. W tym roku przeznaczymy je w sposób szczególny na remont instalacji elektrycznej oraz planujemy wymianę ławek w naszej katedrze.

7. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na swoje spotkania w każdą niedzielę do w sali Domu Parafialnego o godz. 15.30.

8. Ofiary składane za tydzień na tacę przeznaczamy na ogrzewanie.

9. Seminarium Duchowne w Elblągu zaprasza młodych mężczyzn [od III klasy gimnazjum] do udziału w rekolekcjach, które odbędą się w dniach 3-7 lutego br. Szczegółowe informacje w Internecie.

10. W każdą środę zapraszamy na nowennę i Mszę św. do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i zarazem zachęcamy do składania swoich intencji.

11. Zachęcamy do zakupu tygodnika Gość Niedzielny oraz Małego Gościa, który adresowany jest do dzieci.

____________________________________________________

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy:

† Maria Borowiec, l. 90

† Henryk Sałajski, l. 60

Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…