Ogłoszenia Parafialne

 

 

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

 

 

 

1. Zapraszamy codziennie na nabożeństwa majowe z litanią loretańską w kościele o godz. 17.30, a także zachęcamy do wspólnej modlitwy maryjnej przy kapliczkach rozsianych w różnych zakątkach naszej parafii. W środy nabożeństwo majowe łączymy z nowenną do MBNP.

2. Zachęcamy także, aby radosny obchód dzisiejszej uroczystości rozszerzyć na jutro. Dnia 21 maja czcimy Maryję jako Matkę Kościoła.

3. W dniu jutrzejszym będziemy także, na uroczystej Mszy św. o godz. 12.00 sprawowanej w naszej katedrze, modlić się w intencji Strażaków, którzy służą nam swoją pomocą i dbają o nasze bezpieczeństwo. Zapraszamy wszystkich do wspólnego dziękczynienia.

4. W sposób szczególny zapraszamy na nabożeństwa majowe dzieci komunijne wraz z rodzicami.

5. We wtorek, 22 maja br. o godz. 18.00 w naszej parafii będziemy przezywać wizytację biskupią. Taka pasterska wizyta odbywa się raz na pięć lat i dotyczy sfery duszpasterskiej, gospodarczej i administracyjnej życia parafii. W tym dniu zapraszamy wszystkich parafian, wspólnoty, szafarzy, ministrantów i lektorów oraz zaangażowanych przy naszej parafii do wzięcia udziału w uroczystej Mszy św. pod przewodnictwem ks. Biskupa, podczas której zostanie także udzielony sakrament bierzmowania młodzieży z naszej parafii. Jest święto całej społeczności parafialnej, więc postarajmy się w tym dniu znaleźć czas na wieczorną Eucharystię.

6. W czwartek przypada obchodzone od 5 lat w Polsce święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W tym dniu ośmielamy się prosić o modlitwę za nas, byśmy mogli być wierni i święci swojemu powołaniu.

7. W sobotę zapraszamy wszystkich do modlitwy w Dniu Matki. Żyjącym mamom chcemy wypraszać obfitość Bożych łask, a zmarłym radość wieczną. 8. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

9. Po raz trzeci w naszej parafii pragniemy zorganizować pielgrzymkę rowerową do Sanktuarium bł. Doroty w Mątowach Wielkich. Wyjazd rowerami spod katedry 16 czerwca br./sobota/ o godz. 8.00. Długość trasy to 38 km. Po drodze będą odpoczynki. Na miejscu Msza św. w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła ok. godz. 12.00, a później wspólne grillowanie. Powrót autokarem do Kwidzyna. Zapewniamy także transport na rowery. Osoby chętne do wzięcia udziału w pielgrzymowaniu prosimy o zgłaszanie się do ks. Przemysława lub zakrystii.

10. Informujemy, że dnia 27 maja br. w parafii Trójcy Świętej w Kwidzynie rozpocznie się festyn parafiada, na która wszystkich serdecznie zapraszamy. Szczegółowy program festynu znajduje się na plakatach przy wyjściu z kościoła.

11. Dnia 30 czerwca Parafia Miłosierdzia Bożego w Kwidzynie organizuje wyjazd na Narodowy Dzień Pokutny w Gietrzwałdzie. To okazja abyśmy przez wstawiennictwo Matki Bożej Gietrzwałdzkiej zanieśli do Boga nasze prośby, dziękczynienia i przebłagania. Koszt przejazdu 30 zł. Zapisy i bliższe informacje u ks. Piotra Radomskiego – wikariusza parafii (nr tel. +48 537 593 417).

W ubiegłym tygodniu odeszli do Wieczności:

† Wacław Janowicz, l. 77

† Maria Bała, l. 83

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…