Ogłoszenia Parafialne

d632334130a2b9d194362b7d857b88bf_S

  

XXXIII Niedziela Zwykła

 

 

 1. Przez cały miesiąc listopad zapraszamy na różaniec wypominkowy o godz. 17.30 i Mszę św. zbiorową o godz. 18.00 w intencji zmarłych, których wypisaliśmy na kartach.
 2. We wtorek, 21 listopada, w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Gdy Maryja miała trzy lata, rodzice, św. Joachim i św. Anna, oddali Ją kapłanowi Zachariaszowi, ojcu św. Jana Chrzciciela, na wychowanie i naukę. Maryja pozostała w świątyni około 12 lat. Dla uczczenia tej tajemnicy z Jej życia od VIII wieku na Wschodzie, a od XIV wieku także na Zachodzie obchodzono specjalne święto. To liturgiczne wspomnienie jest też okazją do szczególnej modlitewnej pamięci o siostrach klauzurowych, które swoje życie poświęcają przede wszystkim modlitwie.
 3. W najbliższym tygodniu nasz Pan Organista będzie rozprowadzał do naszych domów poświęcone opłatki na stół wigilijny. Prosimy o życzliwe przyjęcie Pana Bartłomieja.
 4. W najbliższą środę o godz. 17.00 do katedry, wzorem ubiegłego roku szkolnego, pragniemy zaprosić dzieci na wspólne spotkanie modlitewne. Serdecznie zapraszamy i prosimy o waszą obecność.
 5. Ogłoszenia Caritasu: od dziś Caritas rozpoczyna sprzedaż poświęconych opłatków i świec na stół wigilijny: cenna świecy dużej – 20 zł., cena świecy małej – 6 zł. Także od 21 listopada br. w siedzibie Caritasu rozpoczną się zapisy na kolację wigilijną z paczką świąteczną dla osób samotnych, osamotnionych i bezdomnych z naszej parafii. Kolacja odbędzie się 15 grudnia br. o godz. 16.00 w siedzibie Caritasu przy ul. Targowej 7.
 6. W przyszłą niedzielę, 26 listopada, będziemy przeżywali uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela przed Adwentem.
 7. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 zapraszamy rodziców dzieci pierwszokomunijnych na spotkanie organizacyjne.
 8. Za tydzień także w niedzielę o godz. 19.00 zapraszamy na kolejne spotkanie szkoły biblijnej do domu parafialnego.
 9. W każdą środę zapraszamy na nowennę i Mszę ś do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i zarazem zachęcamy do składania swoich intencji.
 10. Zachęcamy do zakupu tygodnika Gość Niedzielny oraz Małego Gościa, który adresowany jest do dzieci.

W tym tygodniu patronują nam:

 • w poniedziałek – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), prezbiter, jeden z przywódców powstania styczniowego w 1863 roku, sybirak, karmelita i kapłan galicyjski; miał niezwykły dar jednania grzeszników z Panem Bogiem; jest patronem ludzi poszukujących sensu życia i zagubionych na drogach wiary;
 • w środę – św. Cecylia (†III wiek), dziewica i męczennica, patronka chórzystów, lutników, muzyków, organistów, zespołów wokalno-muzycznych;
 • w piątek – św. Andrzej Dung-Lac i Towarzysze, męczennicy wietnamscy, którzy zginęli podczas prześladowań chrześcijan w latach 1773-1862.

__________________________________________________________________________

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy:

† Andrzej Sienkiewicz, l. 71

† Zbigniew Kwiatkowski, l. 67

† Antoni Malesa, l. 66

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…