Ogłoszenia Parafialne

 

 

V Niedziela Wielkiego Postu

 

 

 

1. Dziś ofiary składane na tacę przeznaczamy na ogrzewanie.

2. Dziś w naszej parafii rozpoczynamy rekolekcje parafialne, które prowadzi ks. Maciej Nowak, sędzia przy Sądzie Biskupim w Elblągu oraz proboszcz parafii w Cyganach. Prosimy wszystkich o modlitwę w intencji ks. Rekolekcjonisty i błogosławionych owoców tychże rekolekcji. Msze św. w czasie trwania rekolekcji z nauką dla dorosłych od poniedziałku do środy o godzinie: 700, 1100, 1700 i 1830, dzieci zapraszamy na spotkanie na godz. 1600.

3. Jeszcze dziś do domu parafialnego o godz. 19.00, zapraszamy na spotkanie szkoły biblijnej.

4. W okresie trwającego Wielkiego Postu zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych: droga krzyżowa dla dzieci w piątek o godz. 16.30, a dla dorosłych o godz. 17.30, a gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.30.

5. Jutro będziemy obchodzić Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP, zapraszamy w tym dniu na Msze św. o godz. 7.00, 11.00, 17.00 i 18.30.

6. W najbliższą sobotę o godz. 9.00, do katedry, zapraszamy wspólnotę i wszystkich sympatyków duchowości franciszkańskiej na spotkanie III FZŚ.

7. Od 5 marca do 20 marca w każdy poniedziałek i wtorek od godz. 9.00 – 12.00, w siedzibie Caritasu, trwają zapisy na paczki świąteczne dla najuboższych parafian z naszej katedry.

8. Od dziś, tj. 11.03. br., aż do Niedzieli Palmowej włącznie, będą rozprowadzane poświęcone świece na stół wielkanocny w cenie 18-27 zł. W zależności od rodzaju świec. Ilość świec jest ograniczona.

9. Od dziś zostały także wystawione kosze na dary żywnościowe i skarbonki na zakup produktów do paczek świątecznych dla najuboższych parafian. Wydawanie paczek nastąpi we wtorek, 27.03.br., w godz. 10.00 – 12.00 w siedzibie Caritasu przy ul. Targowej.

10. Także przy wyjściu z kościoła możemy składać swoje ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i dekoracje.

11. Za tydzień będziemy obchodzić Niedzielę Palmową, w tym dniu poświęcenie palm, na każdej Mszy św.; dzieci w sposób szczególny zapraszamy na Mszę św. o godz. 11.00, w czasie której nastąpi uroczysta procesja sprzed kościoła do naszej świątyni.

12. Także za tydzień, w niedzielę, przed każdą Mszą św. będzie można nabyć palmy do poświęcenia. Ofiary złożone z tej okazji przekazujemy na działalność naszego Caritasu.

13. Informujemy, że od 08 kwietnia w naszej parafii rozpocznie się kurs przygotowujący do zawarcia sakramentu małżeństwa. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z ks. Przemysławem lub w zakrystii.

14. Ks. Marek organizuje dwie pielgrzymki: pierwsza: w dniach 19-22 kwietnia br. do Kielc, Przemyśla, Rzeszowa i Częstochowy; druga: dniach 09-15 lipca br. na Słowenię i Włochy, w pielgrzymce m.in.: Lublana oraz Wenecja; bliższe informacje i zapisy u ks. Marka lub zakrystii.

15. W każdą środę zapraszamy na nowennę i Mszę ś do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i zarazem zachęcamy do składania swoich intencji.

16. Zachęcamy do zakupu tygodnika Gość Niedzielny oraz Małego Gościa, który adresowany jest do dzieci.

17. Zapowiedzi przedślubne:

drugie:

Tomasz Sławomir Domke, kawaler, zam. Mareza, parafia tutejsza,

Marta Anna Michalczyk, panna, zam. Kwidzyn, parafia Miłosierdzia Bożego;

 

Paweł Gapa, kawaler, zam. Kwidzyn, parafia tutejsza,

Klaudia Anna Zielińska, panna, zam. Kwidzyn, parafia tutejsza;

 

Przemysław Mroczek, kawaler, zam. Dubiel, parafia św. Katarzyny,

Klaudia Urszula Rzoska, panna, zam. Kwidzyn, parafia tutejsza.

 

________________________________________________________________________________

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy:

† Adrian Jesionowski, l. 30

† Edward Wilk, l. 58

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…