Ogłoszenia Parafialne

d632334130a2b9d194362b7d857b88bf_S

  

XXIX Niedziela Zwykła

 

 
    

 1. W miesiącu październiku codziennie zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30. Natomiast na różaniec dla dzieci zapraszamy w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.00.  
 2. Rodziców dzieci, które przygotowują się do przyjęcia Pierwszej Komunii Św. zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się we wtorek 24 października o godz. 19.00 w katedrze!!! Obecność obowiązkowa. Informujemy również, że błogosławieństwo różańców dzieci pierwszokomunijnych będzie miało miejsce w ostatnią niedzielę października (tj. 29.10) podczas Mszy św. o godz. 11.00. Prosimy do tego czasu o nabycie różańców.
 3. W najbliższy wtorek o godz. 19.00 do katedry zapraszamy na spotkanie rok I/ III klasy gimnazjum/przygotowujący się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 4. W najbliższą sobotę, 28 października, w liturgii czcimy św. Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. Zapatrzeni w ich świadectwo będziemy prosić Pana Boga o taką samą silną wiarę. 
 5. W najbliższą niedzielę w naszej parafii, za zgodą KEP, będziemy mogli wesprzeć naszymi podpisami projekt ustawy Fundacji Życie i Rodzina, który ma na celu zatrzymanie aborcji eugenicznych dokonywanych w Polsce, a co za tym idzie większą ochronę dziecka poczętego. Pamiętajmy by przynieść ze sobą dowód osobisty, by wesprzeć tę inicjatywę.
 6. Także za tydzień w niedzielę ofiary, które będziemy składać do puszek po każdej Mszy św. przeznaczamy na nasz parafialny Caritas.
 7. W przyszłą niedzielę na godz. 19.00 do domu parafialnego zapraszamy na kolejne spotkanie szkoły biblijnej.
 8. Informujemy, iż poszukujemy starych zdjęć naszej katedry, zdjęć z rożnych uroczystości, które w niej się odbywały. Jeżeli ktoś takie fotografie posiada, prosimy o kontakt z którymkolwiek z księży w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 9. Za zgodą księdza Biskupa Jacka Jezierskiego w naszej parafii powstała grupa modlitwy kontemplacyjnej LECTIO DIVINA pod patronatem „Przyjaciół Miłości Miłosiernej”. Na kolejne spotkanie modlitewne Słowem Bożym zapraszamy w najbliższy czwartek o godzinie 18.40/po Eucharystii wieczornej/ do kaplicy Błogosławionej Doroty.
 10. Informujemy, że przy biuletynach zostały wyłożone koperty z kartkami na wypominki i Mszę św. zbiorową za zmarłych, które możemy zabierać ze sobą do domów. Wypełnione koperty możemy składać na tacę, w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 11. W każdą środę zapraszamy na nowennę i Mszę św. do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i zarazem zachęcamy do składania swoich intencji.
 12. Zachęcamy do zakupu tygodnika Gość Niedzielny w cenie 5 złotych oraz Małego Gościa, który adresowany jest do dzieci.

__________________________________________________________________________

W tym tygodniu pożegnaliśmy:

Ewa Tamiła, l. 65;

† Krzysztof Burakowski

 Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…