Ogłoszenia Parafialne

 

 

XV Niedziela Zwykła

 

 

  

1. Jutro wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z góry Karmel. Z tej okazji zachęcamy wszystkich do świadomego noszenia przy sobie znaków przynależności do Chrystusa. Jednym z tych znaków jest szkaplerz lub medalik zawieszony na szyi albo noszony w kieszeni ubrania. Przypominamy, że taki znak powinien być pobłogosławiony przez kapłana i noszony w godny sposób. Pamiętajmy o słowach Chrystusa: „kto się przyzna do Mnie przed ludźmi, do tego Ja przyznam się przed Ojcem moim”.

2. Za tydzień w niedzielę, dnia 22 lipca w naszej parafii po każdej Mszy św. będzie możliwość poświęcenia swojego samochodu z racji wspomnienia św. Krzysztofa. Ofiary składane podczas święcenia pojazdów przeznaczymy na Mszę św., w intencji kierowców i ich rodzin, która zostanie odprawiona w naszej parafii w niedzielę 5 sierpnia br. o godz. 9.30, a także część ofiar przeznaczamy na zakup nowych samochodów dla misjonarzy w ramach ogólnopolskiej akcji MIVA.

3. 30 lipca z Kwidzyna już po raz XXVI wyruszy grupa Pomezania Kwidzyn w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Zachęcamy w wzięcia w niej udziału.  Zapisy i bliższe informacje u Ks. Łukasza Cieplińskiego, wikariusz parafii Miłosierdzia Bożego w Kwidzynie.

4. Zachęcamy także do zapisania własnych intencji, które pielgrzymi zaniosą do Tronu Jasnogórskiej Pani. Zapisane intencje przynosimy do zakrystii lub składamy do skrzynki intencji.

5. Prosimy także osoby, które zechciałyby przyjąć pielgrzymów pod swój dach o zgłaszanie się do zakrystii.

6. W każdą środę zapraszamy na nabożeństwo ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy i zarazem zachęcamy do składania swoich intencji.

7. Zachęcamy do zakupu tygodnika Gość Niedzielny oraz Małego Gościa, który adresowany jest do dzieci.

 

W minionym tygodniu odeszli do Wieczności:

† Andrzej Klementowski, l. 59;

† Danuta Pokora, l. 59;

† Marcin Rudnicki, l. 80;

† Halina Wardawa, l. 71;

† Andrzej Gregorczyk, l. 57;

Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…