Ogłoszenia Parafialne

 

 

XXV Niedziela Zwykła

 

 

  

1. Dziś ofiary składane do puszek po każdej Mszy św. przeznaczamy na funkcjonowanie naszego parafialnego Caritsu, który niesie pomoc najuboższym mieszkańcom naszej parafii. Za złożone ofiary serdecznie dziękujemy.

2. W tym tygodniu wspominamy w kalendarzu liturgicznym: w czwartek- św. Wincentego a Paulo, w piątek – św. Wacława, a w sobotę – św. archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

3. Ogłoszenie dla uczniów ósmej klasy szkoły podstawowej oraz dla trzeciej klasy gimnazjum. W zakrystii są do wzięcia deklaracje dotyczące przygotowania do sakramentu bierzmowania, które po wypełnieniu należ oddać ks. Przemysławowi.

4. Duszpasterstwo Tradycji Łacińskiej istniejące w naszym miescie serdecznie zaprasza na Msz św. sprawowaną w rycie trydenckim. Najbliższa Msza św. będzie celebrowana w następną niedzielę, 30 września br., o godz. 9.00 w kaplicy SS. Benedyktynek przy ul. Warszawskiej.

5. Za tydzień, w niedzielę, o godz. 19.00, do domu parafialnego zapraszamy na kolejne spotkanie szkoły biblijnej.

6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 zapraszamy na spotkanie organizacyjne rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

7. Także za tydzień w naszej wspólnocie parafialnej będziemy gościli s. Wiesławę, która podzieli się z nami świadectwem swojej pracy i będzie zbierała ofiary na rzecz misji w Ekwadorze.

8. Domowy Kościół Diecezji Elbląskiej zaprasza 17 listopada br. na godzinę 18:00 do Kościoła Przemienienia Pańskiego w Nowym Dworze Gdańskim na II Diecezjalny Jubileusz Małżeński. Wydarzenie to będzie okazją do odnowienia przysięgi małżeńskiej, do powtórnego ślubowania miłości, wierności, uczciwości i wytrwałości aż do śmierci. Uczestników jubileuszu, a także inne chętne pary chcące świętować 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę, zapraszamy tego samego dnia do Żuławskiego Ośrodka Kultury w Nowym Dworze Gdańskim na godzinę 19:00 na uroczysty Bal Dla Niepodległej. Patronat nad wydarzeniami objął Biskup Elbląski Jacek Jezierski oraz Burmistrz Nowego Dworu Gdańskiego Jacek Michalski. Więcej informacji na plakacie, na stronie internetowej Domowego Kościoła Diecezji Elbląskiej (www.dk.elblag.pl) oraz profilu fejsbukowym DK Elbląg”.

9. W każdą środę zapraszamy na nabożeństwo ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy i zarazem zachęcamy do składania swoich intencji.

10. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” m.in. ciekawe artykuły: o pielgrzymce Ojca Św. Franciszka do krajów bałtyckich, a także o lekcjach wychowania fizycznego w szkołach, które tak bardzo potrzebne jest dzieciom i młodzieży. Zachęcamy do lektury. Gościa Niedzielnego możemy zakupić w przy wyjściu z katedry.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • w czwartek – św. Wincenty à Paulo (1581-1660), francuski kapłan, opiekun ubogich i założyciel Zgromadzenia Księży Misjonarzy.
  • w piątek – św. Wacław (ok. 907-929), książę czeski, propagator chrześcijaństwa, męczennik.
  • w sobotę – święci Archaniołowie Michał, Gabriel i Rafał.

 

W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności:

† Anna Rębisz, l. 86;

† Stanisław Komorowski, l. 82;

† Jerzy Borysowski, l. 67;

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…