Ogłoszenia Parafialne

 

 

XIX Niedziela Zwykła

 

 

  

1. Ofiary dziś składane na tacę przeznaczamy na fundusz remontowy.

2. W najbliższy poniedziałek o godz. 19.00 do katedry zapraszamy na kolejne nabożeństwo fatimskie. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec.

3. W środę będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to święto nakazane i dlatego Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. Tradycyjnie podczas każdej Mszy Świętej pobłogosławimy wieńce z ziół i kwiatów, symbolizujące duchowe piękno Maryi i bogactwo łask, którymi obdarzył Ją Bóg.

4. Także 15 sierpnia wspominamy rocznicę bitwy warszawskiej 1920 roku – „cudu nad Wisłą” – i modlimy się za polskich żołnierzy w dniu ich święta. Tego dnia zapraszamy na uroczystą Mszę św. polową, która zostanie odprawiona w Korzeniewie o godz. 12.30 pod przewodnictwem o. Piotra Rychela OT.

5. Jeżeli w swoim sercu przeżywasz jakąś tęsknotę za Bogiem, jeżeli wydaje Ci się, że Go nie znasz, lub znasz za mało, pogubiłeś się lub straciłeś sens swojego życia Przyjdź na pierwsze spotkanie Rekolekcji Ewangelizacyjnych Odnowy w Duchu Świętym 10 września o 19.00 Spotkania będą się odbywały raz w tygodniu przez 8 tygodni w naszej katedrze. Celem tych rekolekcji jest osobiste spotkanie z Bogiem i doświadczenie Jego miłości. Miłości bezwarunkowej, większej niż śmierć. Miłości, która będzie przemieniała Twoje życie. To otwarcie się na Słowo Boże i pozwolenie na prowadzenie przez Ducha Świętego. Jezus Cię zaprasza! Jeśli chcesz, możesz skorzystać z tego zaproszenia!

6. Ks. Marek, dnia 23 sierpnia br., organizuje pielgrzymkę. W planie pielgrzymki: sanktuarium w Mątowach Wielkich, Gdańsk – św. Brygida, Oliwa a w drodze powrotnej Kartuzy. Zapisy u ks. Marka lub zakrystii.

7. W każdą środę zapraszamy na nabożeństwo ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy i zarazem zachęcamy do składania swoich intencji.

8. Zachęcamy do zakupu tygodnika Gość Niedzielny oraz Małego Gościa, który adresowany jest do dzieci.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

      4 VIII – św. Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941), polski franciszkanin, apostoł Niepokalanej, męczennik w Auschwitz.

      17 VIII – św. Jacek (ok. 1200-1258), jeden z pierwszych polskich dominikanów, misjonarz na Rusi.

 

W minionym tygodniu odeszła do Wieczności:

† Eugenia Galewska, l. 84;

Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…