Biuletyn Parafialny nr 469 | II Niedziela Adwentu

Katedra św. Jana Ewangelisty Biuletyn Parafialny nr 469 | II Niedziela Adwentu

Biuletyn Parafialny nr 469 | II Niedziela Adwentu

 1. W II Niedzielę Adwentu obchodzimy Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Ofiary z dzisiejszej tacy zostaną częściowo przekazane na wsparcie Kościoła za naszą wschodnią granicą.
  W Adwencie zapraszamy na Roraty od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Dzieci zapraszamy w każdy wtorek i czwartek również o godz. 6.30. Zachęcamy do przynoszenia lampionów.
 2. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczną się w przyszłą niedzielę, 11 grudnia. Rekolekcje poprowadzi ks. Adam Skrzyński. Serdecznie zapraszamy.
 3. We wtorek, 6 grudnia obchodzić będziemy wspomnienie św. Mikołaja, biskupa. Jest on patronem katedry w Elblągu. W naszej katedrze spotkanie ze św. Mikołajem odbyło się w tę niedzielę, po Mszy św. o godz. 11.00. Pragniemy złożyć serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji tego spotkania. Dziękujemy Parafialnemu Zespołowi Caritas na ręce Pani Ewy Miotke, Warsztatom Terapii Zajęciowej na ręce Pana Bogdana Muchowskiego, Mikołajowi czyli Panu Mariuszowi Skibickiemu, panu organiście Bartłomiejowi i Zespołowi Pieśni i Tańca Powiśle na ręce Pani Anny Lewandowskiej, mamom dzieci przygotowujących się do I Komunii za zakup stroju św. Mikołaja. Dziękujemy za wsparcie finansowe: Państwu Browalskim, Państwu Włodarczyk, Państwu Poczesnym, Pani Jolancie Ważnej, a także anonimowym ofiarodawcom.
 4. W ubiegłym tygodniu został wykonany demontaż części kościelnych organów. Jest to pierwszy etap zapowiadanego remontu. Ze względu na budowniczego instrumentu Wilhelma Sauera remont przeprowadza firma z Frankfurtu.
 5. Informacje parafialnej grupy Caritas: a) do 6 grudnia trwają zapisy na kolację wigilijną i paczki świąteczne dla najuboższych, bezdomnych i samotnych. Więcej informacji można uzyskać w każdy poniedziałek i wtorek w siedzibie Caritas od godz. 10.00-12.00
  b) Caritas rozprowadza świece i opłatki na stół wigilijny. Zebrane ofiary zostaną przeznaczone na wigilię i paczki świąteczne dla bezdomnych i najuboższych parafian. Opłatki można nabyć także w zakrystii przed i po każdej Mszy świętej.
  c) Zostały wystawione w kościele kosze na produkty żywnościowe i skarbonki. Cel: kolacja wigilijna i paczki świąteczne dla osób, które zapisały się z prośbą o wsparcie świąteczne.
 6. W kościele przy ambonie została wystawiona skrzynka, do której możemy składać ofiary na kwiaty i dekoracje naszego kościoła. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.
 7. Spotkanie dla rodziców dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do pierwszej Komunii świętej, odbędzie się w następną niedzielę po Mszy świętej o godz. 11.00.
 8.  Za tydzień, w niedzielę ofiary składne na tacę przeznaczamy na fundusz remontowy parafii.
 9. Przyjmujemy zapisy na wizytę duszpasterską tzw. Kolędę, którą rozpoczniemy 9 stycznia 2023r.
  Chęć przyjęcia kolędy można zgłosić w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Można też wypełnić przygotowane zgłoszenia, które są w kopertach obok biuletynów parafialnych i wrzucić na tacę lub przynieść do zakrystii.
 10. W rozpoczynającym się tygodniu wspominamy w liturgii: we wtorek – św. Mikołaja – biskupa, patrona Elbląga; w środę – św. Ambrożego – patrona pszczelarzy; w czwartek – Niepokalane Poczęcie NMP (uroczystość, Msze święte o godz. 6.30 i o godz. 18.00).
 11. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy:
  † Marian Adamski, l. 81; † Wanda Kulesza, l. 90; † Lucyna Jaśtak, l. 62; † Marianna Karalus, l. 78;
  Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać, Panie…

Aktualności

Wizyta duszpasterska 2023. Kolęda.

Wizytę duszpasterską w naszej parafii rozpoczęliśmy 3 stycznia. Dziękujemy za życzliwość, jakiej doświadczamy z Waszej strony podczas kolędy. Wizytę duszpasterską rozpoczynamy w dni robocze

Czytaj dalej
Skip to content