Biuletyn Parafialny nr 470 | III Niedziela Adwentu

Katedra św. Jana Ewangelisty Biuletyn Parafialny nr 470 | III Niedziela Adwentu

Biuletyn Parafialny nr 470 | III Niedziela Adwentu

1. W naszej wspólnocie parafialnej witamy ks. Adama Skrzyńskiego, który poprowadzi tegoroczne rekolekcje adwentowe. Zapraszamy do udziału w rekolekcjach w niedzielę, według tradycyjnego porządku Mszy świętych, a w poniedziałek i we wtorek o godz. 6.30 (Msza święta roratnia), o godz. 11.00, 17.00 i 18.30.
Zachęcamy do spowiedzi świętej w poniedziałek i we wtorek: rano od godz. 6.30 i od godz. 10.30, a po południu od godz. 16.30 i od godz. 18.00. W poniedziałek i we wtorek zapraszamy dzieci z rodzicami szczególnie na Mszę świętą o godz. 17.00.

2. W minionym tygodniu został postawiony nowy krzyż misyjny. Znajduje się on przy wieży, w miejscu dawnego krzyża. Składamy serdeczne podziękowania ofiarodawcom: firmie Prawda, Państwu Mariannie i Józefowi Kędziora, Panom: Jackowi Andrujunas, Jarosławowi Mysior, Ryszardowi Mówińskiemu, Grzegorzowi Knyszyńskiemu, Bartoszowi Knyszyńskiemu, Piotrowi Michalskiemu, Pawłowi Nowakowskiemu, Waldemarowi Wieruszewskiemu, firmie z Otłowca Usługi Ogólnobudowlane PERFEKT za transport i prace związane z montażem krzyża.

3. Caritas rozprowadza świece i opłatki na stół wigilijny. Opłatki można nabyć także w zakrystii przed i po każdej Mszy świętej.
Zostały wystawione w kościele kosze na produkty żywnościowe i skarbonki. Cel: kolacja wigilijna i paczki świąteczne dla osób, które zapisały się z prośbą o wsparcie świąteczne.

4. W kościele przy ambonie została wystawiona skrzynka, do której możemy składać ofiary na kwiaty i dekoracje naszego kościoła. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.
5. Dzisiejsze ofiary zbierane na tacę zostaną przeznaczone fundusz remontowy naszej parafii. Składamy serdeczne Bóg zapłać.

6. W związku z zaleceniem Biskupa Jacka Jezierskiego informujemy, że wizyta duszpasterska w 2023 roku zostanie przeprowadzona według dawnego zwyczaju tzn. sprzed okresu pandemii, z uprzednim podaniem dnia i ulic.

7. Konkurs świąteczny dla dzieci: do końca grudnia przyjmujemy prace w 3 kategoriach: ozdoba świąteczna, szopka betlejemska, plakat. Rozstrzygnięcie konkursu 6 stycznia w święto Trzech Króli. Podpisane prace można zgłaszać w zakrystii.
8. Zapraszamy do udziału w Nabożeństwie Przemiany Serca w sobotę, 17 grudnia: Msza święta o godz. 18.00, a po niej adoracja z indywidualnym błogosławieństwem.

9. Ksiądz Proboszcz, Przewodniczący Rady Miejskiej i Burmistrz Miasta zapraszają na uroczyste Spotkanie opłatkowe w przyszłą niedzielę, 18 grudnia. Początek o godz. 18.30 na Placu św. Jana Pawła II przed katedrą.

10. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy: † Urszula Wiktoria Kaczor; † Leokadia Makowiecka, l. 89; † Jan Bartoszyński, l. 68;
Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać, Panie…

Aktualności

Skip to content