Biuletyn Parafialny nr 471 | IV Niedziela Adwentu

Katedra św. Jana Ewangelisty Biuletyn Parafialny nr 471 | IV Niedziela Adwentu

Biuletyn Parafialny nr 471 | IV Niedziela Adwentu

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przed nami ostatni tydzień Adwentu. Zapraszamy na Roraty od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Dzieci zapraszamy we wtorek i czwartek również o godz. 6.30. Zachęcamy do przynoszenia lampionów.

2. Opłatki na stół wigilijny można nabyć w zakrystii, a także w biurze parafialnym przy ulicy Targowej 7. Zostały wystawione w kościele kosze na produkty żywnościowe i skarbonki. Cel: kolacja wigilijna i paczki świąteczne dla osób, które zapisały się z prośbą o wsparcie świąteczne.

3. Przy ambonie została wystawiona skrzynka, do której możemy składać ofiary na kwiaty i dekoracje do naszego kościoła. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.

4. W związku z zaleceniem Biskupa Jacka Jezierskiego informujemy, że wizyta duszpasterska w 2023 roku zostanie przeprowadzona tradycyjnie, czyli „od drzwi do drzwi” z uprzednim podaniem dnia i ulic.

5. Konkurs świąteczny dla dzieci: do końca grudnia przyjmujemy prace w 3 kategoriach: ozdoba świąteczna, szopka betlejemska, plakat. Rozstrzygnięcie konkursu 6 stycznia w święto Trzech Króli. Podpisane prace można zgłaszać w zakrystii.

6. Ksiądz Proboszcz, Przewodniczący Rady Miejskiej i Burmistrz Miasta zapraszają na uroczyste Spotkanie opłatkowe w tę niedzielę, 18 grudnia. Początek o godz. 18.30 na Placu św. Jana Pawła II przed katedrą.

7. W sobotę przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Zgodnie z polską tradycją zachowujemy tego dnia wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Z racji Wigilii nie będzie w sobotę Mszy św. wieczornej o godz. 18.00.

8. Pasterka w noc Bożego Narodzenia (z soboty na niedzielę) odprawiona będzie dwa razy: o godz. 22.00 i o godz. 24.00. W Uroczystość Bożego Narodzenia, czyli w przyszłą niedzielę, nie będzie Mszy świętej o godz. 7.30.

9. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy: † Leszek Tarajkowicz, l.72,
† Tadeusz Strzelecki, l. 59; † Grzegorz Krzysztof Wojtucki, l. 63;
Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać, Panie…

Aktualności

Skip to content