Biuletyn Parafialny nr 477 | IV Niedziela Zwykła Rok A

Katedra św. Jana Ewangelisty Biuletyn Parafialny nr 477 | IV Niedziela Zwykła Rok A

Biuletyn Parafialny nr 477 | IV Niedziela Zwykła Rok A

  1. W czwartek, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte z błogosławieństwem świec w naszej świątyni o godz. 7.00, 11.00 i 18.00.

Tego dnia obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą będziemy wspierać tych, którzy oddali się na służbę Bogu i ludziom w zgromadzeniach życia zakonnego i instytutach świeckich. Módlmy się za s. Chryzantę i osoby konsekrowane pochodzące z naszego miasta. Będziemy prosić Boga o nowe powołania do życia zakonnego. Ofiary składane na tacę przeznaczone będą na wparcie zakonów klauzurowych.

  1. Kontynuujemy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Dziękujemy za gościnę i życzliwość, jakiej doświadczamy z Waszej strony podczas kolędy. Wizytę duszpasterską rozpoczynamy o godz. 16.00.

W tym tygodniu odwiedzimy parafian zamieszkały przy następujących ulicach:

– poniedziałek 30.01 – ul. Spółdzielcza nr 2, 3, 4, 6, 8, 10 od godz. 16.00;

– we wtorek 31.01 – ul. Spółdzielcza nr 12, 14, 16, 18, 20 – od godz. 16.00;

– w środę 1.02 – ul. Graniczna – od godz. 16.00;

– we czwartek 2.02 – ul. Radzyńska, Zdrojowa, Koszykowa, Żurawia, Żytnia, Rzemieślnicza – od godz. 16.00;

W trakcie tegorocznej kolędy możemy złożyć dodatkowo ofiary na Kościół, które będą przeznaczone na dalsze prace renowacyjne w naszej katedrze.

Plan wizyty duszpasterskiej jest dostępny na stronie internetowej parafii, w gablotkach, oraz w biuletynie parafialnym.

  1. Jeśli ktoś podczas tegorocznej kolędy nie mógł przyjąć księdza z niezależnych od niego przyczyn, jest możliwość indywidualnego umówienia wizyty. Prosimy o zgłoszenie w kancelarii parafialnej lub w zakrystii.
  2. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z roku I odbędzie się w przyszłą niedzielę, w kaplicy bł. Doroty, po Mszy świętej o godz. 9.30.
  3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.

– w czwartek zapraszamy na adorację NS w intencji powołań o godz. 17.00.

– w pierwszy piątek zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania od godz. 17.30

– z racji pierwszej soboty miesiąca zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, które rozpocznie się o godz. 9.00. Po nabożeństwie spotkanie dla III Zakonu Franciszkańskiego Świeckich i członków Żywego Różańca

– w tym tygodniu odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną: ks. Marek w piątek, a w sobotę ks. Krystian i ks. Andrzej

  1. Dzisiejsze ofiary składane do puszek przeznaczamy na rzecz naszego parafialnego zespołu Caritas niosącego pomoc najuboższym. Serdecznie dziękujemy za wspieranie tej inicjatywy.

Aktualności

Skip to content