Biuletyn Parafialny nr 481 | I Niedziela Wielkiego Postu

Katedra św. Jana Ewangelisty Biuletyn Parafialny nr 481 | I Niedziela Wielkiego Postu

Biuletyn Parafialny nr 481 | I Niedziela Wielkiego Postu

1. Przeżywamy I Niedzielę Wielkiego Postu, a więc czasu pokuty i nawrócenia, poprzez który pragniemy przygotować się do Świąt Paschalnych.
2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 16.30 dla dzieci, o godz. 17.30 dla dorosłych; Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.30.
3. W ramach przygotowań do Wielkanocy zapraszamy na cykl spotkań biblijnych. Tematem 5 kolejnych spotkań będzie 5 postaci Starego Testamentu, których losy życia zapowiadały Mękę Chrystusa. Spotkania odbywają się we środę, po Mszy świętej wieczornej, w budynku parafialnym przy ulicy Targowej 7. Tematem pierwszego spotkania będzie historia Abla. Więcej szczegółów można znaleźć w biuletynie parafialnym.
4. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z roku II odbędzie się w poniedziałek i w czwartek w katedrze po Mszy świętej wieczornej
5. We środę, 1 marca, przypada Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Od 2011 roku ma on rangę święta państwowego. W Marezie o godz. 10.30 odbędzie się oficjalna uroczystość przy pomniku na Skwerze im. Konfederatów Obrony Wiary i Ojczyzny. Msza święta Msza święta w intencji Żołnierzy Niezłomnych, rozpocznie się w katedrze o godz. 12.00. Pamiętajmy o tych, którzy w trudnych czasach komunistycznego reżimu podejmowali walkę o wolność i suwerenność naszej Ojczyzny.
6. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
– w czwartek zapraszamy na adorację NS w intencji powołań o godz. 17.00.
– w pierwszy piątek zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania od godz. 17.30
– z racji pierwszej soboty miesiąca zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, które rozpocznie się o godz. 9.00. Po nabożeństwie spotkanie dla III Zakonu Franciszkańskiego Świeckich i członków Żywego Różańca
– w tym tygodniu odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną: ks. Marek w piątek, a w sobotę ks. Krystian i ks. Andrzej
7. Najbliższa niedziela 5.03 (II Niedziela Wielkiego Postu) to dzień modlitwy, postu i solidarność z Misyjnym Dziełem Kościoła. Ofiary zbierane do puszek będą przekazane na działalność misyjną.
8. Na prośbę Biskupa Jacka Jezierskiego, dzisiejsze ofiary składane do puszek przeznaczamy na pomoc ofiarom wojny w Ukrainie. Serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie.
9. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności: † Tadeusz Chwiećko, l.72;
Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie …

 

Dnia 15 lutego 2023 roku Biskup Elbląski Jacek Jezierski zatwierdził na pięcioletnią kadencję skład Parafialnej Rady ds. Ekonomicznych.

Zadania i praca Rady opiera się na postanowieniach Statutu Parafialnej Rady ds. Ekonomicznych w diecezji elbląskiej zawartego w Dokumentach synodalnych diecezji elbląskiej.

Radę tworzą następujące osoby:

Katarzyna Rabcewicz-Poczęsna

Michał Poczęsny

Jolanta Ważna

Marzena Szarłan

Izabela Wiśniewska

Marek Browalski

Jarosław Mysior

Piotr Spaczyński

Tadeusz Łoziński

Aktualności

Skip to content