Biuletyn Parafialny nr 489 | Trzecia Niedziela Wielkanocna

Katedra św. Jana Ewangelisty Biuletyn Parafialny nr 489 | Trzecia Niedziela Wielkanocna

Biuletyn Parafialny nr 489 | Trzecia Niedziela Wielkanocna

1. Tydzień Miłosierdzia dobiega końca. Kwidzyńskie Towarzystwo Przyjaciół Chorych poprowadzi kolejny raz na terenie miasta akcję charytatywną „Pola Nadziei”. Na terenie przykościelnym wolontariusze ubrani w żółte koszulki będą kwestować na rzecz Hospicjum im. Św. Wojciecha.
Dziękujemy wszystkim, którzy przekazali książki. Zostaną one zlicytowane podczas dzisiejszego finału akcji na kwidzyńskim deptaku.

2. Z powodu przypadającej 23 kwietnia Niedzieli Wielkanocnej uroczystość św. Wojciecha została przeniesiona na dzień jutrzejszy. Msze święte będą o godz. 7.00 i o godz. 18.00.

3. We wtorek, 25 kwietnia przypada święto św. Marka Ewangelisty. Tego dnia swoje imieniny obchodzi ks. Marek. Solenizantowi składamy już teraz serdeczne życzenia i polecamy go Waszym modlitwom.

4. W każdą środę zapraszamy do udziału we Mszy świętej i Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Przy obrazie został postawiony nowy świecznik wotywny. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań.

5. Zapraszamy do udziału w Nabożeństwie Przemiany Serca w najbliższą sobotę, 29 kwietnia. Msza święta o godz. 18.00, a następnie adoracja zakończona indywidualnym błogosławieństwem

6. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy świętej Caritas będzie kwestował na rzecz najuboższych.

7. Przez kolejne trzy niedziele tj. 30 kwietnia 7 i 14 maja wspólnoty neokatechumenalne organizują spotkania połączone z głoszeniem Ewangelii. Spotkania odbywać się będą na Placu Jana Pawła II przed kinoteatrem, w godz. 15.30 do 17.30.

8. Dziękujemy za ofiary złożone na spłatę ogrzewania katedry. Otrzymaliśmy możliwość spłaty w 10 ratach. Wpłaciliśmy pierwszą ratę 5 tys. 48 zł i 6 gr. Dziękujemy za ofiary przekazywane na konto parafialne oraz indywidualnym darczyńcom, Państwu: Kostanowskim, Kowalczykom, Włodarczyk, Kozdroń.

9. W ubiegłym tygodniu rozpoczęte zostały niezbędne prace związane z wymianą uszkodzonych dachówek. Pierwsza część, do wysokości 20 metrów została wykonana w ciągu dwóch dni. Dalszy ciąg prac jest uzależniony od dostępności wyższego podnośnika.

10. Wkrótce rozpocznie się miesiąc maj. Nabożeństwa majowe w naszej świątyni będą odprawiane codziennie o godz. 17.30. Zachęcamy, aby zadbać o przydrożne kapliczki oraz krzyże i podtrzymać cenny zwyczaj majowych spotkań modlitewnych.

11. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy: † Eryka Gosz l.83; † Ireneusz Jankowski l.44; † Jerzy Simson l.45; † Wiesława Moos l.62;
Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać, Panie…

Aktualności

Skip to content