Biuletyn Parafialny nr 494 | Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Katedra św. Jana Ewangelisty Biuletyn Parafialny nr 494 | Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Biuletyn Parafialny nr 494 | Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

1. Przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jutro święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Maryja jest obecna w tajemnicy Kościoła od samego początku. Przez Jej wstawiennictwo prośmy, aby Kościół był wierny Chrystusowi i Ewangelii.
2. Nabożeństwa majowe w naszej świątyni odprawiane są codziennie o godz. 17.30.
3. W czwartek 1 czerwca, przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Pamiętajmy w modlitwach o kapłanach i przygotowujących się do kapłańskiej posługi. Zapraszamy do udziału w adoracji od godz. 17.00. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do NSPJ o godz. 17.30.
4. W piątek 2 czerwca odbędzie się spotkanie z ks. Marcello Stantzione, popularyzatorem kultu Świętego Michała Archanioła. O godz. 18.00 Msza święta, następnie nabożeństwo czerwcowe. O godz. 19.00 konferencja ks. Marcello i projekcja filmu „Pod Skrzydłem Archanioła”. W czasie spotkania będzie można nabyć książki oraz złożyć dobrowolną ofiarę na pokrycie kosztów organizacyjnych wydarzenia. Szczegółowy program znajduje się na plakatach, stronie internetowej parafii i w biuletynie parafialnym.
5. W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Po Mszy świętej o godz. 12.30 Stowarzyszenie Rodzin Katolickich zaprasza do udziału w Marszu dla Życia i Rodziny. Marsz rozpocznie się na placu św. Jana Pawła II a zakończy Festynem rodzinnym na placu pod Gdaniskiem.
6. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych członkowie wspólnot neokatechumenalnych z parafii Trójcy Świętej przeprowadzą kwestę na operację dla Zosi Anders. Dziecko urodziło się z wadami serca, bez kości promieniowej i kciuka. Zbiórkę można wesprzeć także przez portal siepomaga.pl.
7. Do dzisiaj można składać prace plastyczne w ramach konkursu organizowanego przez Caritas. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w przyszłą niedzielę, po Mszy świętej o godzinie 11.30. Parafialny Zespół Caritas na przyszłą niedzielę przygotował także z okazji Dnia Dziecka słodką niespodziankę
8. Zachęcamy do wcześniejszego zamawiania intencji Mszy świętych. Informujemy, że wszystkie możliwe terminy do września zostały już zarezerwowane.
9. Czerwcowa procesja Bożego Ciała w tym roku zacznie się w kościele pw. Św. Trójcy a zakończy w katedrze. Zachęcamy dzieci, aby gromadziły płatki kwiatów. Jeśli ktoś z dorosłych może ofiarować kwiaty ogrodowe do dekoracji ołtarza, prosimy o kontakt. Próba dla dzieci chcących sypać kwiaty odbędzie się 6 i 7 czerwca (wtorek i środa) o godz. 18.30.
10. Rowerowa pielgrzymka do Sanktuarium bł. Doroty, które znajduje się w Mątowach Wielkich odbędzie się w sobotę 17 czerwca. Ks. Andrzej zaprasza chętne osoby do współpracy w tworzeniu tego wydarzenia. Spotkanie we wtorek, o godz. 19.00 w budynku parafialnym. Szczegółowe informacje dotyczące pielgrzymki znajdują się w Biuletynie parafialnym.
11. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
– w pierwszy piątek zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania od godz. 17.30
– z racji pierwszej soboty miesiąca zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, które rozpocznie się o godz. 9.00. Po nabożeństwie spotkanie dla III Zakonu Franciszkańskiego Świeckich i członków Żywego Różańca
– w tym tygodniu odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną: ks. Marek w piątek, a w sobotę ks. Krystian i ks. Andrzej
12. Zapowiedzi przedślubne
pierwsze: Julian Makoś (kawaler, parafia tutejsza)
Patrycja Jurek (panna, parafia Wniebowzięcia NMP w Mokrem)
13. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy: † Tadeusz Żak l. 67;
Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać, Panie…

Aktualności

XXII Niedziela Zwykła 3.09.2023

1. W poniedziałek rozpocznie się nowy rok szkolny. Uczniom i pracownikom oświaty życzymy Bożego błogosławieństwa. Zapraszamy uczniów klas I na poświęcenie tornistrów w przyszłą

Czytaj dalej

Poszukujemy Organisty!

Jak już wcześniej informowaliśmy, Pan Bartłomiej, który przez wiele lat uświetniał katedralną liturgię śpiewem i grą na organach, podejmuje nowe wyzwania. Dziękujemy za zaangażowanie

Czytaj dalej
Skip to content