Szukaj
Close this search box.

Biuletyn Parafialny nr 495 | Uroczystość Najświętszej Trójcy

Katedra św. Jana Ewangelisty Biuletyn Parafialny nr 495 | Uroczystość Najświętszej Trójcy

Biuletyn Parafialny nr 495 | Uroczystość Najświętszej Trójcy

1. Przeżywamy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Po Mszy świętej o godz. 12.30 Stowarzyszenie Rodzin Katolickich zaprasza do udziału w Festynie rodzinnym na placu pod Gdaniskiem.
2. Nabożeństwa czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa w naszej świątyni odprawiane są codziennie o godz. 17.30.
3. We wtorek (6 czerwca) przypada 24. rocznica wizyty papieża Jana Pawła II w Elblągu i diecezji elbląskiej. Pamiętajmy o pozostawionym nam przesłaniu: „Trzeba, byście na solidnym fundamencie wiary i życia religijnego budowali przyszłość tej ziemi i Kościoła elbląskiego”.
4. Procesja Bożego Ciała w tym roku zacznie się w kościele pw. Św. Trójcy, w najbliższy czwartek, po Mszy świętej o godz. 11.00, a zakończy w katedrze.
Jeśli ktoś z dorosłych może ofiarować kwiaty ogrodowe do dekoracji ołtarza, prosimy o kontakt. Próba dla dzieci chcących sypać kwiaty odbędzie się 6 i 7 czerwca (wtorek i środa) o godz. 18.30.
5. Ksiądz Biskupa Elbląski udziela dyspensy na piątek po Bożym Ciele. Tego dnia możemy więc spożywać pokarmy mięsne. Ksiądz Biskup prosi jednocześnie, by pamiętać o jałmużnie dla biednych i potrzebujących.
6. Od piątku do czwartku, podczas Oktawy Bożego Ciała, procesje eucharystyczne wewnątrz katedry będą w ramach nabożeństwa czerwcowego.
7. Od 7 czerwca do 10 lipca trwać będzie rekrutacja kandydatów na studia w Wyższym Seminarium Duchownym w Elblągu. Klerycy seminarium są jednocześnie studentami Wydziału Teologii UWM w Olsztynie. Młodych mężczyzn, którzy słyszą w sercu wezwanie do pójścia za Chrystusem, zachęcamy do odwagi i pozytywnej odpowiedzi na to zaproszenie. Szczegóły na stronie internetowej seminarium.
8. W dniu dzisiejszym po Mszach świętych członkowie wspólnot neokatechumenalnych z parafii Trójcy Świętej przeprowadzą kwestę na operację dla Zosi Anders. Dziecko urodziło się z wadami serca, bez kości promieniowej i kciuka.
9. W następną niedzielę ofiary składane na tacę przeznaczamy na fundusz remontowy.
10. Rowerowa pielgrzymka do Sanktuarium bł. Doroty w Mątowach Wielkich odbędzie się w sobotę 17 czerwca. Pozostały jedynie miejsca warunkowe, to znaczy dla tych, którzy nie potrzebują zorganizowanego powrotu. Szczegóły w biuletynie parafialnym.
11. Zapowiedzi przedślubne

pierwsze: Piotr Damian Stępkowski (kawaler, parafia tutejsza
Andżelina Wiśniewska (panna, parafia św. Jana Chrzciciela w Janowie)
drugie: Julian Makoś (kawaler, parafia tutejsza)
Patrycja Jurek (panna, parafia Wniebowzięcia NMP w Mokrem)

12. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy: † Leokadia Rutkowska l. 80; † Wacław Strociak l. 85;
Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać, Panie…

Aktualności

XIII Niedziela Zwykła 30.06.2024

1. W tę niedzielę żegnamy ks. Krystiana. Dziękujemy za lata posługi duszpasterskiej, zaangażowanie i życzymy Bożego błogosławieństwa. Po Mszach świętych parafialny Zespół Caritas prowadzi

Czytaj dalej
Skip to content