Biuletyn Parafialny nr 498 | XII Niedziela Zwykła

Katedra św. Jana Ewangelisty Biuletyn Parafialny nr 498 | XII Niedziela Zwykła

Biuletyn Parafialny nr 498 | XII Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj wspominamy postać bł. Doroty z Mątów, która jest patronką diecezji elbląskiej, a ostatni okres swojego życia spędziła w Kwidzynie. Zachęcamy do udziału w Jarmarku Dorotańskim. Kierujemy nasze podziękowania do osób indywidualnych i instytucji, które pomogły zorganizować to wyjątkowe wydarzenie.
2. W numerze dodatkowym biuletynu parafialnego pt. Jarmark Dorotański można znaleźć szczegółowy program dzisiejszego festynu parafialnego, oraz przeczytać wywiad z księdzem Proboszczem, który jest pomysłodawcą tego wydarzenia. Zachęcamy do lektury.
3. Nabożeństwa czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa w naszej świątyni odprawiane będą do piątku, o godz. 17.30. Zachęcamy do udziału.
4. W czwartek, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Według tradycji obaj ponieśli śmierć męczeńską w Rzymie. Ofiary składane na tacę w tę niedzielę (25.06) będą przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
5. W uroczystość Świętych Apostołów ks. Piotr będzie obchodził swoje imieniny, prosimy o modlitwę w intencji Solenizanta i zapraszamy na Mszę św. w jego intencji, która zostanie odprawiona o godz. 18.00.
6. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Zapraszamy do udziału w Nabożeństwie ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, które rozpocznie się o godz. 9.00. Po nabożeństwie spotkanie dla III Zakonu Franciszkańskiego Świeckich i członków Żywego Różańca
7. W przyszłą niedzielę ks. Tomasz Wieczorek z grupy pielgrzymkowej Pomezania Kwidzyn będzie głosił kazania na każdej Mszy świętej. Po Mszach będą zbierane ofiary do puszek na organizację tegorocznej grupy pielgrzymkowej. Jak co roku będzie także wystawiona skrzynka intencji.
8. Informujemy, że kancelaria parafialna w najbliższą środę i okresie wakacyjnym nie będzie czynna w środy. Zapraszamy w piątki w godz. 15.00 – 17.00.
9. Zapowiedzi przedślubne:
pierwsze: Kamil Jan Kozłowski (kawaler, parafia tutejsza)
Julia Goc (panna, parafia tutejsza)
pierwsze: Marceli Kądziela (kawaler, parafia tutejsza)
Nela Anna Gądek (panna, parafia tutejsza)
10. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy: † Irena Zając l. 98; † Hildegarda Krause l. 84;
Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać, Panie…

Aktualności

XXII Niedziela Zwykła 3.09.2023

1. W poniedziałek rozpocznie się nowy rok szkolny. Uczniom i pracownikom oświaty życzymy Bożego błogosławieństwa. Zapraszamy uczniów klas I na poświęcenie tornistrów w przyszłą

Czytaj dalej

Poszukujemy Organisty!

Jak już wcześniej informowaliśmy, Pan Bartłomiej, który przez wiele lat uświetniał katedralną liturgię śpiewem i grą na organach, podejmuje nowe wyzwania. Dziękujemy za zaangażowanie

Czytaj dalej
Skip to content