Szukaj
Close this search box.

Konferencja międzynarodowa, 21-22 czerwca 2024

Katedra św. Jana Ewangelisty Konferencja międzynarodowa, 21-22 czerwca 2024

Konferencja międzynarodowa, 21-22 czerwca 2024

To już w tym tygodniu: piątek i sobota. Pierwsza w historii miasta , gminy i powiatu: Międzynarodowa Konferencja Naukowa pt. „Klimat religijny w Diecezji Pomezańskiej około 1400 na tle europejskim”.
Starostwo Powiatowe zaangażowane w pielęgnowanie tradycji i kultury wspiera finansowo idę dbania o pamięć i dziedzictwo średniowiecza w naszym regionie .
Głównymi Organizatorami są: Katedra i Muzeum Katedralne oraz UMK w Toruniu.
Zapraszamy do wzięcia udziału. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc zapraszam do kontaktu z Ks. Proboszczem Ignacym Najmowiczem .

Wydarzenie to jest organizowane z okazji 620. rocznicy rozpoczęcia procesu kanonizacyjnego Doroty z Mątowów. Honorowy patronat nad konferencją objął J.E. bp dr Jacek Jezierski, Biskup Elbląski.

Konferencja odbędzie się w Sali Audytoryjnej Kwidzyńskiego Centrum Kultury przy ul. 11-go Listopada 13. W programie przewidziane są trzy sesje tematyczne poświęcone religijnemu klimatowi diecezji pomezańskiej na tle europejskim, duchowieństwu diecezji pruskich oraz sztuce i religijności w XIV wieku w Pradze i Prusach.

Prelegenci z renomowanych ośrodków naukowych, przedstawią najnowsze wyniki badań i podzielą się swoją wiedzą oraz doświadczeniem. Program konferencji obejmuje również koncerty organowe.

Zapraszamy zainteresowanych tematyką historyczną, religijną i kulturową. To doskonała okazja do pogłębienia wiedzy oraz nawiązania cennych kontaktów.

**Miejsce:**
Sala Audytoryjna Kwidzyńskiego Centrum Kultury,
ul. 11-go Listopada 13, Kwidzyn

**Termin:**
21-22 czerwca 2024

 

 

 

Aktualności

XIII Niedziela Zwykła 30.06.2024

1. W tę niedzielę żegnamy ks. Krystiana. Dziękujemy za lata posługi duszpasterskiej, zaangażowanie i życzymy Bożego błogosławieństwa. Po Mszach świętych parafialny Zespół Caritas prowadzi

Czytaj dalej
Skip to content