Szukaj
Close this search box.

Niedziela Trójcy Świętej 26.05.2024 | Biuletyn parafialny nr 538

Katedra św. Jana Ewangelisty Niedziela Trójcy Świętej 26.05.2024 | Biuletyn parafialny nr 538

Niedziela Trójcy Świętej 26.05.2024 | Biuletyn parafialny nr 538

1. W czwartek uroczystość Bożego Ciała. Mszę świętą o godz. 11.00 i procesję poprowadzi Biskup Elbląski Jacek Jezierski. Pozostałe Msze według porządku niedzielnego.
2. Spotkanie połączone z próbą przed procesją odbędzie się we wtorek, o godz. 17.00 na placu przed katedrą. Zapraszamy dzieci, które przyjęły w tym roku I Komunię świętą wraz z rodzicami oraz dzieci z innych klas, młodzież i osoby dorosłe. Zachęcamy, aby gromadzić płatki kwiatów. Zbieramy również główki kwiatów, aby wykonać z nich dywan kwiatowy przed ołtarzem. Osoby, które mogłyby ofiarować brzózki prosimy o kontakt.
3. Ksiądz Biskup udziela dyspensy na piątek po Bożym Ciele. Tego dnia możemy więc spożywać pokarmy mięsne. Ksiądz Biskup prosi jednocześnie, by pamiętać o jałmużnie dla biednych i potrzebujących.
4. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny rozpocznie się o godz. 9.00. Po nabożeństwie spotkanie dla III Zakonu Franciszkańskiego Świeckich i członków Żywego Różańca.
5. Nabożeństwa czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa w naszej świątyni odprawiane będą od soboty codziennie o godz. 17.30.
6. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce do Sanktuarium bł. Doroty, które znajduje się w Mątowach Wielkich. Ks. Andrzej zaprasza do grupy rowerowej, ks. Krzysztof do grupy autokarowej. Termin pielgrzymki to sobota, 15 czerwca. Szczegóły w biuletynie parafialnym.
7. Ks. Krzysztof organizuje wyjazd na spotkanie młodych Lednica 2000, które odbędzie się 1 czerwca 2024 r. Więcej informacji u ks. Krzysztofa oraz na Facebooku parafii
8. W ubiegłą niedzielę zebrano 1384,82 zł na cele duszpasterstwa młodzieży. Serdecznie dziękujemy
9. Parafialny zespół Caritas zbiera dzisiaj ofiary do puszek na działalność charytatywną.
10. Kancelaria parafialna w najbliższy piątek nie będzie czynna. Zapraszamy w środę.
11. Wszystkim Mamom, w dniu ich Święta, składamy najserdeczniejsze życzenia: obfitości wszelkich Bożych darów i opieki Najświętszej Maryi Panny.
12. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy: † Marek Pich l. 64; † Antoni Dąbek l. 86; Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać, Panie…

Aktualności

XIII Niedziela Zwykła 30.06.2024

1. W tę niedzielę żegnamy ks. Krystiana. Dziękujemy za lata posługi duszpasterskiej, zaangażowanie i życzymy Bożego błogosławieństwa. Po Mszach świętych parafialny Zespół Caritas prowadzi

Czytaj dalej
Skip to content