Szukaj
Close this search box.

X Niedziela Zwykła 9.06.2024 | Biuletyn parafialny nr 540

Katedra św. Jana Ewangelisty X Niedziela Zwykła 9.06.2024 | Biuletyn parafialny nr 540

X Niedziela Zwykła 9.06.2024 | Biuletyn parafialny nr 540

1. Nabożeństwa czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa w naszej świątyni odprawiane są codziennie o godz. 17.30.
2. W tym roku przypada 620 rocznica procesu kanonizacyjnego Doroty z Mątowów. W piątek i w sobotę, 21 i 22 czerwca odbędzie się międzynarodowe sympozjum, a w niedzielę 23 czerwca Jarmark Dorotański.
3. W związku z ograniczoną liczbą miejsc, wstęp na konferencje naukowe będzie możliwy po uprzednich zapisach. Bezpłatne bilety wejściowe będą do odebrania w przyszłą niedzielę w zakrystii. Konferencje prowadzone w języku angielskim będą tłumaczone na język polski.
4. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce do Sanktuarium bł. Doroty. Są jeszcze wolne miejsca w grupie autokarowej. Pielgrzymka odbędzie się w najbliższą sobotę, 15 czerwca.
5. W związku z organizacją Jarmarku Dorotańskiego zwracamy się z prośbą do osób, które mogą ofiarować kwiaty, kolorowe liście, kłosy zbóż, z których będą plecione wianki dla dzieci i uczestników jarmarku. Prosimy o dostarczenie kwiatów 21 i 22 czerwca przed każdą Mszą do kaplicy Błogosławionej Doroty.
Jeśli ktoś może ofiarować wartościowe książki o tematyce religijnej i powieści, które będą wykorzystane podczas festynu, prosimy o przekazywanie do zakrystii lub do budynku parafialnego. Podarowane książki będą rozprowadzane za dobrowolną ofiarą jako cegiełki na remont organów katedralnych. Prosimy nie przynosić książek szkolnych i technicznych. Można ofiarować również gry planszowej w dobrym stanie.
6. Nieformalna grupa wsparcia zaprasza opiekunów chorych na Alzheimera i choroby otępienne w środę 12 czerwca na godzinę 17.00. Spotkanie odbędzie się w domu parafialnym przy ul. Targowej 7. Szczegóły na plakatach.
7. Zapraszamy do udziału w Nabożeństwie fatimskim w czwartek, 13 czerwca o godz. 19.00. Prosimy przynieść ze sobą świece.
8. W poniedziałek, 17 czerwca o godz. 20.00, w Kinoteatrze, odbędzie się projekcja filmu „Klecha”. Jest to fabularna opowieść oparta na biografii ks. Romana Kotlarza, który został zamordowany po protestach robotniczych w Radomiu w 1976 r. Po seansie odbędzie się spotkanie z reżyserem filmu Jackiem Gwizdałą.
9. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary, które zostaną przeznaczone na fundusz remontowy parafii.
10. Zapowiedzi przedślubne
Zapowiedź I:
Łukasz Król, kawaler, parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Benowie
Anna Białas, panna, parafia tutejsza
11. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy: † Antoni Tynda l. 80;
Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać, Panie…

Aktualności

XIII Niedziela Zwykła 30.06.2024

1. W tę niedzielę żegnamy ks. Krystiana. Dziękujemy za lata posługi duszpasterskiej, zaangażowanie i życzymy Bożego błogosławieństwa. Po Mszach świętych parafialny Zespół Caritas prowadzi

Czytaj dalej
Skip to content