Szukaj
Close this search box.

XI Niedziela Zwykła 16.06.2024 | Biuletyn parafialny nr 541

Katedra św. Jana Ewangelisty XI Niedziela Zwykła 16.06.2024 | Biuletyn parafialny nr 541

XI Niedziela Zwykła 16.06.2024 | Biuletyn parafialny nr 541

1. Nabożeństwa czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa w naszej świątyni odprawiane są codziennie o godz. 17.30.
2. W tym roku przypada 620 rocznica procesu kanonizacyjnego Doroty z Mątowów. Z tej okazji piątek i w sobotę, 21 i 22 czerwca odbędzie się międzynarodowe sympozjum, a w przyszłą niedzielę Jarmark Dorotański.
3. W związku z ograniczoną liczbą miejsc, wstęp na konferencje naukowe będzie możliwy po odebraniu bezpłatnych wejściówek. Prosimy o zgłoszenia do ks. Proboszcza po Mszy świętej o 9.30, 11.00 i 12.30.
4. W związku z organizacją Jarmarku Dorotańskiego zwracamy się z prośbą do osób, które mogą ofiarować kwiaty, kolorowe liście, kłosy zbóż, z których będą plecione wianki dla dzieci i uczestników jarmarku. Prosimy o dostarczenie kwiatów 21 i 22 czerwca przed każdą Mszą do kaplicy Błogosławionej Doroty.
Jeśli ktoś może ofiarować wartościowe książki o tematyce religijnej i powieści, które będą wykorzystane podczas festynu, prosimy o przekazywanie do zakrystii lub do budynku parafialnego. Podarowane książki będą rozprowadzane za dobrowolną ofiarą jako cegiełki na remont organów katedralnych. Prosimy nie przynosić książek szkolnych i technicznych. Można ofiarować również gry planszowej w dobrym stanie.
5. Zapraszamy od wysłuchania koncertów organowych. Profesor Oskar Blarr wykona koncert w piątek o godz. 19.00, a w sobotę o godz. 19.00 wykonawcą będzie dr Karol Hilla z Akademii Muzycznej w Łodzi.
6. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Odpust parafialny ku czci bł. Doroty. Zapraszamy wszystkich serdecznie. Po uroczystej Mszy o godz.11.00 czeka nas wiele atrakcji w ramach Jarmarku Dorotańskiego: koncerty, występy taneczne, rekonstrukcja średniowieczna, animacje dla dzieci, dmuchane zjeżdżalnie, produkty regionalne, OSP Kwidzyn z wozem bojowym i wiele innych ciekawych inicjatyw. Szczegółowy program jest dostępny na plakatach, stronie internetowej i fb parafii.
Parkingi przy Katedrze i Kinoteatrze będą zamknięte. Prosimy o zaparkowanie samochodów w innych miejscach.
7. Zapowiedzi przedślubne
Zapowiedź I:
Aleksander Janaszczyk, kawaler, parafia Miłosierdzia Bożego w Kwidzynie
Michalina Budyś, panna, parafia Miłosierdzia Bożego w Kwidzynie
Zapowiedź I:
Piotr Rydel, cywilnie rozwiedziony
Aleksandra Furmańska, panna parafia tutejsza
Zapowiedź II:
Łukasz Król, kawaler, parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Benowie
Anna Białas, panna, parafia tutejsza
8. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy: † Leszek Wiącek l. 68;
Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać, Panie…

Aktualności

XIII Niedziela Zwykła 30.06.2024

1. W tę niedzielę żegnamy ks. Krystiana. Dziękujemy za lata posługi duszpasterskiej, zaangażowanie i życzymy Bożego błogosławieństwa. Po Mszach świętych parafialny Zespół Caritas prowadzi

Czytaj dalej
Skip to content