Szukaj
Close this search box.

XII Niedziela Zwykła 23.06.2024 | Biuletyn parafialny nr 542 | Odpust parafialny bł. Doroty

Katedra św. Jana Ewangelisty XII Niedziela Zwykła 23.06.2024 | Biuletyn parafialny nr 542 | Odpust parafialny bł. Doroty

XII Niedziela Zwykła 23.06.2024 | Biuletyn parafialny nr 542 | Odpust parafialny bł. Doroty

1. We wtorek przypada wspomnienie bł. Doroty z Mątów, która jest patronką diecezji elbląskiej, a ostatni okres swojego życia spędziła w Kwidzynie. Zachęcamy dziś do udziału w Jarmarku Dorotańskim. Szczegółowy program jest dostępny na plakatach. Kierujemy nasze podziękowania do osób indywidualnych i instytucji, które pomogły zorganizować to wyjątkowe wydarzenie
2. W tym tygodniu w poniedziałek uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, a w sobotę uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.
3. W dniach od 28 do 30 czerwca (piątek – niedziela) na placu katedralnym w Elblągu odbędzie się cykl spotkań ewangelizacyjnych „Strefa Mocy”. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej.
4. Nabożeństwa czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa w naszej świątyni odprawiane są codziennie o godz. 17.30. Zachęcamy do udziału.
5. Pielgrzymka Rowerowa z Elbląga na Jasną Górę odbędzie się w dniach 5-11 sierpnia. Termin zgłoszeń i spotkania organizacyjnego na plakacie oraz stronach internetowych.
6. Informujemy, że dekretem ks. Biskupa Jacka Jezierskiego ks. Krystian kończy posługę w naszej parafii z dniem 30 czerwca. Dziękujemy za lata posługi duszpasterskiej, zaangażowanie i życzymy Bożego błogosławieństwa.
7. W przyszła niedzielę Parafialny Zespół Caritas przeprowadzi zbiórkę do puszek. Zebrane ofiary będą przekazane jako podziękowanie dla ks. Krystiana.
8. Zapowiedzi przedślubne
Zapowiedź I:
Patryk Kobylski, kawaler, parafia tutejsza
Aleksandra Przanowska, panna, parafia tutejsza
Zapowiedź II:
Piotr Rydel, parafia tutejsza
Aleksandra Furmańska, panna parafia tutejsza
9. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy: † Urszula Olińska l. 82;

Aktualności

XIII Niedziela Zwykła 30.06.2024

1. W tę niedzielę żegnamy ks. Krystiana. Dziękujemy za lata posługi duszpasterskiej, zaangażowanie i życzymy Bożego błogosławieństwa. Po Mszach świętych parafialny Zespół Caritas prowadzi

Czytaj dalej
Skip to content