Szukaj
Close this search box.

XIII Niedziela Zwykła 2.07.2023

Katedra św. Jana Ewangelisty XIII Niedziela Zwykła 2.07.2023

XIII Niedziela Zwykła 2.07.2023

1. W tę niedzielę gościmy ks. Tomasz Wieczorka, z grupy pielgrzymkowej Pomezania Kwidzyn. Po Mszach będą zbierane ofiary do puszek na organizację tegorocznej grupy pielgrzymkowej. Jak co roku jest także wystawiona skrzynka intencji. Dziękujemy za złożone ofiary i zachęcamy do składania intencji.
2. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania i przeprowadzenia festynu parafialnego pod nazwą Jarmark Dorotański. Dziękujemy wolontariuszom z Hospicjum.
3. Podczas Jarmarku Dorotańskiego była prowadzona zbiórka na renowację organów katedralnych. Zebrano sumę 5130 zł 30 gr. Otrzymaliśmy także dwie ofiary po 1000 zł. Serdecznie dziękujemy.
W ubiegłą niedzielę została złożona w zakrystii ofiara na organy. Bardzo prosimy Ofiarodawców, aby zgłosili się do zakrystii, ponieważ nie zostały zapisane dane.
4. Dziękujemy za anonimową wpłatę na ogrzewanie w wysokości 10 000 zł. Dzięki temu zostały zapłacone dwie następne raty: czwarta i piąta. Bóg zapłać Ofiarodawcy. Do spłacenia zostało nam jeszcze pięć rat.
5. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca:
– w czwartek zapraszamy o godz. 17.00 na adorację NS w intencji powołań kapłańskich z naszej parafii, a o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. w tej intencji.
– w pierwszy piątek zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania od godz. 17.30
6. W przyszłą niedzielę ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na fundusz remontowy parafii.
7. Informujemy, że kancelaria parafialna w okresie wakacyjnym jest czynna tylko w piątki w godz. 15.00 – 17.00.
8. Rozpoczynamy zapisy dzieci, które przyjmą I Komunię świętą w przyszłym roku. Prosimy rodziców o wypełnienie deklaracji i zgłoszenie dziecka do końca wakacji. Deklaracje dostępne są w zakrystii i na stronie internetowej naszej parafii.
9. Zapowiedzi przedślubne:
drugie: Kamil Jan Kozłowski (kawaler, parafia tutejsza)
Julia Goc (panna, parafia tutejsza)
drugie: Marceli Kądziela (kawaler, parafia tutejsza)
Nela Anna Gądek (panna, parafia tutejsza)
10. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy: † Zbigniew Parulski l. 68; † Stanisław Skierski l. 69;
Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać, Panie…

Aktualności

XIII Niedziela Zwykła 30.06.2024

1. W tę niedzielę żegnamy ks. Krystiana. Dziękujemy za lata posługi duszpasterskiej, zaangażowanie i życzymy Bożego błogosławieństwa. Po Mszach świętych parafialny Zespół Caritas prowadzi

Czytaj dalej
Skip to content