Szukaj
Close this search box.

XIII Niedziela Zwykła 30.06.2024

Katedra św. Jana Ewangelisty XIII Niedziela Zwykła 30.06.2024

XIII Niedziela Zwykła 30.06.2024

1. W tę niedzielę żegnamy ks. Krystiana. Dziękujemy za lata posługi duszpasterskiej, zaangażowanie i życzymy Bożego błogosławieństwa. Po Mszach świętych parafialny Zespół Caritas prowadzi zbiórkę do puszek. Zebrane ofiary będą przekazane jako podziękowanie dla ks. Krystiana.
2. Od 1 lipca posługę duszpasterską w naszej parafii podejmie ks. Aleksander Halecki, neoprezbiter.
3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek miesiąca i I sobota miesiąca
– w czwartek zapraszamy o godz. 17.00 na adorację NS w intencji powołań kapłańskich z naszej parafii, a o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. w tej intencji.
– w pierwszy piątek zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania od godz. 17.30
– w sobotę nabożeństwo od Niepokalanego Serca NMP o godz. 9.00
4. W przyszłą niedzielę wolontariusze przeprowadzą zbiórkę do puszek na zakup wózka elektrycznego. Nasz parafianka Małgorzata prosi o wsparcie, ponieważ dotychczasowy wózek jest już bardzo mocno wyeksploatowany, a koszt nowego urządzenia przekracza wysokość świadczeń, jakie pani Małgorzata otrzymuje. Za okazane zrozumienie tej trudnej sytuacji i wsparcie już teraz pani Małgorzata serdecznie dziękuje.
5. Informujemy, że kancelaria parafialna w okresie wakacyjnym jest czynna tylko w piątki w godz. 15.00 – 17.00.
6. Trwa rekrutacja do elbląskiego seminarium duchownego. Młodych mężczyzn, którzy odczuwają w sercu głos powołania, zachęcamy do podjęcia drogi kapłaństwa i studiów teologicznych.
7. Zachęcamy do udziału w 32. Elbląskiej Pielgrzymce Pieszej oraz 15. Pielgrzymce Rowerowej z Elbląga na Jasną Górę. Więcej informacji na stronie internetowej diecezji i plakatach
8. Nauczycielom, dzieciom i młodzieży, a także studentom rozpoczynającym okres wakacji, życzymy błogosławionego odpoczynku!
9. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy: śp. Andrzej Ostrowski, śp. Zofia Gwiazda
Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać, Panie…

Aktualności

XIII Niedziela Zwykła 30.06.2024

1. W tę niedzielę żegnamy ks. Krystiana. Dziękujemy za lata posługi duszpasterskiej, zaangażowanie i życzymy Bożego błogosławieństwa. Po Mszach świętych parafialny Zespół Caritas prowadzi

Czytaj dalej
Skip to content