Szukaj
Close this search box.

Zapisy dzieci do przygotowania przed I Komunią świętą

Katedra św. Jana Ewangelisty Zapisy dzieci do przygotowania przed I Komunią świętą

Zapisy dzieci do przygotowania przed I Komunią świętą

Drodzy Rodzice / Opiekunowie

1. Uroczystość I Komunii zaplanowana jest na sobotę, 18.05.2024r.

2. Poniżej znajduje się Deklaracja w pliku pdf. Wypełnione deklaracje proszę przynieść do zakrystii katedralnej do ostatniej niedzieli sierpnia (27.08). Deklarację proszę włożyć do koperty i zakleić z uwagi na zawarte tam dane osobowe.

3. Na początku września przewiduję spotkanie dla Was (dorośli bez dzieci) w mniejszych grupach. Jeśli wszystko ułoży się pomyślnie, to zapraszam według poniższego grafiku:
06.09 (środa) SP Korzeniewo
07.09 (czwartek) inne szkoły
11.09 (poniedziałek) SP 4 klasa 3a
12.09 (wtorek) SP 4 klasa 3b
13.09 (środa) SP 4 klasa 3 c
14.09 (czwartek) SP 4 klasa 3 d

Spotkanie będzie w budynku parafialnym przy ul. Targowej 7 o godz. 19.00.

4. Msza święta dla Dzieci i Rodziców, podczas której modlić będziemy się o dobre przygotowanie i Boże błogosławieństwo na ten szczególny rok, jest zaplanowana na godz. 11.00 w niedzielę 17 września.

Uwaga! Zmiana terminu na 24 września, godzina 11.00

5. Podczas wspomnianej wyżej Mszy świętej będą poświęcone książeczki komunijne. Proszę wybrać jedną z możliwości:
a) zakup książeczki we własnym zakresie
b) podczas składania deklaracji można przekazać 30 zł i na początku września zamówię odpowiednią ilość (pieniądze wkładamy do koperty z deklaracją, dołączamy dowolną karteczkę z adnotacją i zaklejoną kopertę składamy w zakrystii). Przypuszczam, że koszt jednostkowy takiego modlitewnika będzie niższy od zakładanych 30 zł i wówczas różnicę oddam podczas pierwszego spotkania we wrześniu.
Ważne jest, aby dziecko rozpoczęło przygotowanie w kościele z pomocą książeczki, której będzie sukcesywnie używać podczas najbliższych miesięcy.

6. Proszę zakupić we własnym zakresie różaniec dla Waszego dziecka. Poświęcenie różańców będzie 1 października podczas Mszy świętej o godz. 11.00
ks. Andrzej

Aktualności

XIII Niedziela Zwykła 30.06.2024

1. W tę niedzielę żegnamy ks. Krystiana. Dziękujemy za lata posługi duszpasterskiej, zaangażowanie i życzymy Bożego błogosławieństwa. Po Mszach świętych parafialny Zespół Caritas prowadzi

Czytaj dalej
Skip to content