+

Ogłoszenia Duszpasterskie – XXIII Niedziela Zwykła – 6/09/2020

Kategorie: Ogłoszenia Duszpasterskie

  1. Wrzesień, podobnie jak sierpień, przemierzamy z Maryją. W najbliższy wtorek, 8 września, przypada jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej Opatrzności, za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej, przyszłoroczne plony, pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego. Jaki ono wydaje w moim życiu owoc – oto pytanie, jakie w kontekście tego święta warto sobie samemu postawić.
  2. W najbliższą środę do katedry o godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie organizacyjne młodzież, która przed pandemią koronawirusa przygotowywała się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
  3. Za tydzień, w niedzielę na Mszę św. o godz. 11.00, imieniu naszego parafialnego zespołu Caritas, zapraszamy dzieci, które w tym roku rozpoczęły naukę w szkole podstawowej, na poświęcenie tornistrów. Pierwszoklasiści otrzymają pamiątkowe dyplomy oraz przybory szkolne.
  4. Także za tydzień w niedzielę o godz. 19.00 do katedry zapraszamy na przedostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec.
  5. Kancelaria Parafialna od 01 września jest czynna w środy od godz. 16.00 – 18.00 i w piątki od 15.00 – 17.00.
  6. W każdą środę zapraszamy na nowennę i na Mszę św. we wszystkich intencjach czcicieli Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do składania intencji zarówno dziękczynnych, jak i błagalnych. Przy skrzynce intencji zostały także wyłożone kartki na których możemy wpisywać intencje dziękczynne i błagalne.