Szukaj
Close this search box.

Domowy Kościół

Duszpasterstwo Domowego Kościoła działające w parafii św. Jana Ewangelisty pomaga czerpać z łask sakramentu małżeństwa w oparciu o podstawowe prawdy naszej wiary. Duchowość małżeńska w ramach Domowego Kościoła jest realizowana poprzez przyjęcie elementów formacyjnych nazywanych zobowiązaniami – darami. Są to:

  • Uczestnictwo przynajmniej raz w roku w rekolekcjach.
  • Comiesięczne spotkania formacyjne w kręgach z udziałem kapłana.
  • Codzienna lektura Pisma Świętego z rozważaniem.
  • Codzienna modlitwa osobista, małżeńska i rodzinna.
  • Comiesięczny dialog małżeński wraz z wynikającą z niego regułą życia będącą pracą nad sobą.

Realizacja powyższych zobowiązań służyć ma małżonkom w pracy nad wspólnym wzrastaniem do świętości. W naszej parafii działa obecnie 1 krąg małżeński prowadzony przez Proboszcza ks. Ignacego Najmowicza. W istniejącym kręgu skupione małżeństwa wspólnie podążają drogą wskazaną przez założyciela –ks. Franciszka Blachnickiego . Domowy Kościół to wspólnota aktywnie uczestnicząca w życiu parafii. Raz w miesiącu przygotowujemy oprawę liturgii Mszy świętej. Z tejże wspólnoty posługują w naszej parafii dwaj Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej.

„Jeżeli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci, którzy go wznoszą.” (Ps 127, 1)

Aktualności

XIII Niedziela Zwykła 30.06.2024

1. W tę niedzielę żegnamy ks. Krystiana. Dziękujemy za lata posługi duszpasterskiej, zaangażowanie i życzymy Bożego błogosławieństwa. Po Mszach świętych parafialny Zespół Caritas prowadzi

Czytaj dalej
Skip to content