30 lat temu papież Jan Paweł II dokonał zmian granic i struktur Kościoła rzymskokatolickiego w Polsce. Na mocy bulli papieskiej „Totus Tuus Poloniae populus” (25 marca 1992) powstała m.in. diecezja elbląska. Terytorialnie wyodrębniona została przede wszystkim z diecezji warmińskiej, ale dołączono do niej również 4 dekanaty z diecezji gdańskiej oraz parafię Janowo z diecezji chełmińskiej. Na terenie diecezji mieszka obecnie ok. 430 tys. osób, w tym ok. 410 tys. katolików. Na zdjęciu kościół św. Mikołaja w Elblągu, który od 30 lat jest katedrą biskupów elbląskoch. Te Deum laudamus – Ciebie Boga wysławiamy!

Odpust bł. Doroty z Mątów – 21.06.2026 | Biuletyn parafialny nr 628
Dzisiaj w naszej parafii Uroczystość Odpustowa ku czci bł. Doroty z Mątów. O godz. 11.00 suma odpustowa pod przewodnictwem Księdza Biskupa Adama Wodarczyka –


