Szukaj
Close this search box.

Biuletyn Parafialny nr 485 | V Niedziela Wielkiego Postu

Katedra św. Jana Ewangelisty Biuletyn Parafialny nr 485 | V Niedziela Wielkiego Postu

Biuletyn Parafialny nr 485 | V Niedziela Wielkiego Postu

1. Rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które potrwają do wtorku włącznie. Rekolekcje poprowadzi ks. Marek Sadłocha. Msze święte w czasie rekolekcji w poniedziałek i we wtorek będą o godz. 7.00, 11.00, 17.00 i 18.30. Zachęcamy dzieci do udziału we Mszy świętej o godz. 17.00.
Pół godziny przed każdą Mszą świętą w poniedziałek i we wtorek będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 16.30 dla dzieci, o godz. 17.30 dla dorosłych; Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.30. W przyszłą niedzielę, 2 kwietnia zapraszamy na Drogę Krzyżową z inscenizacją aktorów pt. Ślad Losu, którą poprowadzi Zespół Muzyczny Nadzieja. Początek o godz. 20.00
3. Zapraszamy na kolejne spotkanie szkoły biblijnej. Spotkania odbywają się we środy, po Mszy świętej wieczornej, w budynku parafialnym przy ulicy Targowej 7.
4. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, które rozpocznie się o godz. 9.00. Po nabożeństwie spotkanie dla III Zakonu Franciszkańskiego Świeckich i członków Żywego Różańca.
W sobotę odwiedzą chorych z posługa sakramentalną ks. Andrzej i ks. Krystian.
5. Kolejna niedziela, 2 kwietnia, będzie Niedzielą Męki Pańskiej, czyli Niedzielą Palmową. Błogosławieństwo palm podczas każdej Mszy świętej.
6. W niedzielę, 2 kwietnia przypada 18 rocznica śmierci papieża św. Jana Pawła II. Zachęcamy do udziału w Marszu Papieskim który wyruszy z Ronda św. Jana Pawła II w kierunku katedry. Początek Marszu o godz. 15.00.
7. Informacje Parafialnego Zespołu Caritas:
– można nabywać świece na stół wielkanocny
– trwają zapisy na paczki świąteczne; w poniedziałki i wtorki można zgłaszać się w godzinach od 10.00 do 12.00 w siedzibie Zespołu przy ulicy Targowej 7
– w kościele są wystawione skarbonki i kosze na produkty żywnościowe do paczek świątecznych dla podopiecznych Caritas i parafian, którzy zapisali się na żywnościowe wsparcie świąteczne
– w Niedzielę Palmową przed każdą Mszą świętą Caritas będzie rozprowadzać palmy wielkanocne
8. Dziś, po każdej Mszy świętej będą zbierane ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i wystrój kościoła. Ofiary można też składać do skarbony, która znajduje się na środku kościoła, przy ambonie.
9. W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o naprawie dzwonów katedralnych. Ostateczny koszt przeprowadzonych prac to 4772 zł 40 gr. Dziękujemy wszystkim Dobrodziejom za okazane wsparcie.
10. W sobotę, 25 marca odbyło się sympozjum interdyscyplinarne poświęcone pracom prowadzonym w naszej katedrze. Na stronie internetowej katedry jest już dostępny spacer wirtualny. Pozostałe materiały będą ukazywać się sukcesywnie.
11. Zapowiedzi przedślubne:
(pierwsze) Wiesław Zając, parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Sadlinkach oraz Małgorzata Ewelina Janeczek, parafia tutejsza
12. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy: † Jan Rzeczycki l.84; Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać, Panie…

Aktualności

Skip to content