Biuletyn Parafialny nr 486 | Niedziela Palmowa

Katedra św. Jana Ewangelisty Biuletyn Parafialny nr 486 | Niedziela Palmowa

Biuletyn Parafialny nr 486 | Niedziela Palmowa

1. Niedziela Palmowa, rozpoczyna Wielki Tydzień, podczas którego będziemy przeżywali największe tajemnice naszej wiary. Gorzkie Żale i kazanie pasyjne dzisiaj o godz. 17.30, a o godz. 20.00 zapraszamy na Drogę Krzyżową z inscenizacją aktorów pt. Ślad Losu, którą poprowadzi Zespół Muzyczny Nadzieja. Przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć dobrowolne ofiary w ramach podziękowania dla artystów.
2. Dzisiaj przypada 18 rocznica śmierci papieża św. Jana Pawła II. Zachęcamy do udziału w Marszu Papieskim który wyruszy z Ronda św. Jana Pawła II w kierunku katedry. Początek Marszu o godz. 15.00. Wieczorem, po Drodze krzyżowej „Ślad Losu” odbędzie się czuwanie modlitewne, które potrwa do godziny 21.37 i zakończy się błogosławieństwem wraz z rozesłaniem.
3. Zachęcamy do udziału w Triduum Paschalnym, które stanowi centrum roku liturgicznego.
WIELKI CZWARTEK
18.00 Msza Wieczerzy Pańskiej i przeniesienie Najświętszego Sakramentu do kaplicy adoracji.
Za śpiew hymnu „Sław, języku, Tajemnicę” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy potrwa do godz. 22.00.
WIELKI PIĄTEK
9.00 Jutrznia
15.00 Droga Krzyżowa
18.00 Liturgia Męki Pańskiej
Najświętszy Sakrament zostanie procesyjnie przeniesiony do grobu Pańskiego. Adoracja Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim potrwa do godz. 22.00. Ofiary składane tego dnia na tacę są przeznaczone na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej.
W Wielki Piątek wszystkich między 18. a 60. rokiem życia obowiązuje post ścisły, czyli powstrzymanie się od pokarmów mięsnych i spożycie trzech posiłków, w tym jednego do syta. Osoby, które ukończyły 14 lat, obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
WIELKA SOBOTA
Dzień ciszy po śmierci Zbawiciela. Tego dnia nie sprawuje się Eucharystii. Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim.
9.00 Jutrznia
9.30 – 15.00 Błogosławieństwo pokarmów (co pół godziny)
Poświęcenie pokarmów w Korzeniewie i Rozpędzinach o godz. 10.00, a w Lipiankach i Baldramie o godz. 10.30
ZMARTWYCHWSTANIE PAŃSKIE
20.00 Wigilia Paschalna. W czasie tej Liturgii odnowimy przyrzeczenia chrzcielne. Prosimy, aby przynieść ze sobą świece.
4. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego zapraszamy do udziału w procesji rezurekcyjnej o godz. 6.00 i Mszy świętej. Pozostałe Msze święte od godz. 9.30 według porządku niedzielnego. W przyszła niedzielę i drugi dzień Świąt Wielkanocnych ofiary składane na tacę będą przeznaczone na spłatę kosztów ogrzewania katedry w sezonie jesienno-zimowym.

5. Informacje Parafialnego Zespołu Caritas:
– można nabywać świece na stół wielkanocny
– w kościele są wystawione skarbonki i kosze na produkty żywnościowe do paczek świątecznych dla podopiecznych Caritas i parafian, którzy zapisali się na żywnościowe wsparcie świąteczne
– w Niedzielę Palmową przed każdą Mszą świętą Caritas rozprowadza palmy wielkanocne. Zebrane przy tej okazji ofiary zostaną przeznaczone na wsparcie dla najuboższych.
6. Dziś, po każdej Mszy świętej będą zbierane ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i wystrój kościoła. Ofiary można też składać do skarbony, która znajduje się na środku kościoła, przy ambonie lub u siostry Chryzanty w zakrystii.
7. Ks. Marek odwiedzi chorych z posługą sakramentalną zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami.
8. Informujemy, że kancelaria parafialna w Wielki Piątek nie będzie czynna.
9. Parafia Trójcy Świętej zaprasza na pielgrzymkę lotniczą do Włoch w dniach 22-29 września br. Koszt 5000 zł + 100 euro. Więcej szczegółów na plakatach.
10. Zapowiedzi przedślubne:
(pierwsze) Michał Grześkowiak, parafia tutejsza i Aneta Grześkowiak, parafia tutejsza
(drugie) Wiesław Zając, parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Sadlinkach oraz Małgorzata Ewelina Janeczek, parafia tutejsza
11. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy: † Aleksandra Strzemieczna l.86; † Aniela Woźniak l.69; † Krystyna Plebańska l.57; † Zofia Kalinowska l.77
Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać, Panie…

Aktualności

XXII Niedziela Zwykła 3.09.2023

1. W poniedziałek rozpocznie się nowy rok szkolny. Uczniom i pracownikom oświaty życzymy Bożego błogosławieństwa. Zapraszamy uczniów klas I na poświęcenie tornistrów w przyszłą

Czytaj dalej

Poszukujemy Organisty!

Jak już wcześniej informowaliśmy, Pan Bartłomiej, który przez wiele lat uświetniał katedralną liturgię śpiewem i grą na organach, podejmuje nowe wyzwania. Dziękujemy za zaangażowanie

Czytaj dalej
Skip to content