Biuletyn Parafialny nr 496 | X Niedziela Zwykła

Katedra św. Jana Ewangelisty Biuletyn Parafialny nr 496 | X Niedziela Zwykła

Biuletyn Parafialny nr 496 | X Niedziela Zwykła

1. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji procesji Bożego Ciała. Słowa wdzięczności kierujemy szczególnie do następujących osób:
Panu Kędziora za brzózki, Zespołowi Pieśni i Tańca Powiśle na ręce Pani Anny Lewandowskiej, Panu Witoldowi Sikorze, Panu Radosławowi Bień z Domowego Kościoła, Panu Tadeuszowi Łozińskiemu, pani Katarzynie Rabcewicz-Poczęsnej, Siostrze Chryzancie, Panu Organiście, Wspólnocie Odnowy w Duchu Świętym za przygotowanie ołtarza procesyjnego, Służbie Liturgicznej, wszystkim, którzy ofiarowali kwiaty i płatki kwiatów do sypania, dzieciom sypiącym kwiaty i ich rodzicom, policji za zapewnienie bezpieczeństwa procesji.
2. Nabożeństwa czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa w naszej świątyni odprawiane są codziennie o godz. 17.30. Do czwartku, podczas Oktawy Bożego Ciała, procesje eucharystyczne wewnątrz katedry będą w ramach nabożeństwa czerwcowego.
3. We wtorek Nabożeństwo fatimskie o godz. 19.00. Zachęcamy, aby przynieść ze sobą świece.
4. W piątek, 16 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. To także z inicjatywy Świętego Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów.
5. W sobotę o godz. 10.00 Msza święta w intencji Absolwentów Zespołu Szkół nr 2 w Kwidzynie.
6. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w przyszłą niedzielę, po mszy świętej o godz. 9.30.
7. W przyszłą niedzielę o godz. 12.30 Mszę prymicyjną sprawować będzie ks. Krzysztof Lewandowski. Jako diakon przeżywał z nami Wielki Post, a jako ksiądz będzie posługiwał w parafii od lipca. Zachęcamy do licznego przybycia i modlitwy w jego intencji.
8. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary, które zostaną przeznaczone na fundusz remontowy parafii. W następną niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na spłatę ogrzewania.
9. Rowerowa pielgrzymka do Sanktuarium bł. Doroty w Mątowach Wielkich odbędzie się w sobotę 17 czerwca. Spotkanie dla zapisanych uczestników pielgrzymki w środę, o godz. 19.00 w budynku parafialnym.
10. Odpust parafialny w uroczystość bł. Doroty, połączony z festynem parafialnym na placu przed katedrą będzie już za dwa tygodnie tj. 25 czerwca. Zapraszamy wszystkich serdecznie. Po uroczystej Mszy o godz.11.00 czeka nas wiele atrakcji: Bitwa regionów podczas której 11 Kół Gospodyń Wiejskich weźmie udział w konkursie kulinarnym, wystąpią zespoły muzyczne, przewidziane są gry i zabawy dla dzieci i rodzin, przejażdżka bryczką i wiele innych ciekawych propozycji.
W związku z tym parkingi przy Katedrze i Kinoteatrze będą zamknięte. Prosimy o zaparkowanie samochodów w innych miejscach.
Jeśli ktoś może ofiarować wartościowe książki, które będą wykorzystane podczas festynu, prosimy o przekazywanie do zakrystii lub do budynku parafialnego.
11. Zapowiedzi przedślubne
drugie: Piotr Damian Stępkowski (kawaler, parafia tutejsza
Andżelina Wiśniewska (panna, parafia św. Jana Chrzciciela w Janowie)
11. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy: † Teresa Kędziora l. 69; † Michał Michaliszyn l. 78;
Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać, Panie…

Aktualności

XXII Niedziela Zwykła 3.09.2023

1. W poniedziałek rozpocznie się nowy rok szkolny. Uczniom i pracownikom oświaty życzymy Bożego błogosławieństwa. Zapraszamy uczniów klas I na poświęcenie tornistrów w przyszłą

Czytaj dalej

Poszukujemy Organisty!

Jak już wcześniej informowaliśmy, Pan Bartłomiej, który przez wiele lat uświetniał katedralną liturgię śpiewem i grą na organach, podejmuje nowe wyzwania. Dziękujemy za zaangażowanie

Czytaj dalej
Skip to content