Szukaj
Close this search box.

III Niedziela Wielkanocna 14.04.2024 | Biuletyn parafialny nr 532

Katedra św. Jana Ewangelisty III Niedziela Wielkanocna 14.04.2024 | Biuletyn parafialny nr 532

III Niedziela Wielkanocna 14.04.2024 | Biuletyn parafialny nr 532

1. Obchodzimy dziś Święto Chrztu Polski, który przyjęty został przez księcia Mieszka I i jego dwór 14 kwietnia 966 roku. Dziś także przypada Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego, który rozpoczyna w Polsce Tydzień Biblijny. Sięgnijmy po Pismo Święte w naszych domach. Jeśli to możliwe, przed posiłkiem, odczytajmy jeden z Psalmów, albo fragment Ewangelii i ucałujmy księgę Biblii na znak szacunku i miłości.

2. Kwidzyńskie Towarzystwo Przyjaciół Chorych prowadzi kolejny raz na terenie miasta akcję charytatywną „Pola Nadziei”. Na terenie przykościelnym wolontariusze będą kwestować na rzecz Hospicjum im. Św. Wojciecha i innych placówek hospicyjnych.

3. W każdą środę zapraszamy do udziału we Mszy świętej i Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań.

4. Przez kolejne trzy niedziele tj. 14, 21 i 28 kwietnia wspólnoty neokatechumenalne organizują spotkania połączone z głoszeniem Ewangelii. Spotkania odbywać się będą na Placu Jana Pawła II przed kinoteatrem, w godz. 15.30 do 17.30.

5. W polskim parlamencie są dyskutowane projekty nowych ustaw, które dotyczą życia nienarodzonych. Biskup elbląski Jacek Jezierski zachęca do modlitwy, by każde życie ludzkie było przyjęte i otoczone miłością, od poczęcia aż do naturalnej śmierci, aby nasze prawodawstwo chroniło życie ludzkie od jego początku.

6. Zapowiedzi przedślubne:
• Krystian Mariusz Jakubowski, parafia tutejsza i Justyna Elżbieta Klein, parafia tutejsza (drugie)

7. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy: † Karol Kirszniewski l. 35, † Władysław Staniszewski l. 74, † Krzysztof Nadziejko l. 59;
Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać, Panie…

Aktualności

Skip to content