Szukaj
Close this search box.

IV Niedziela Wielkanocna 21.04.2024 | Biuletyn parafialny nr 533

Katedra św. Jana Ewangelisty IV Niedziela Wielkanocna 21.04.2024 | Biuletyn parafialny nr 533

IV Niedziela Wielkanocna 21.04.2024 | Biuletyn parafialny nr 533

1. Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania. Prośmy Boga o nowych kapłanów, osoby konsekrowane, misjonarzy i świeckich zaangażowanych w dzieło ewangelizacji.
2. We wtorek Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski i patrona naszej diecezji; jest to dzień imienin ks. bp. Wojciecha Skibickiego. W czwartek święto św. Marka, ewangelisty – to imieniny ks. Marka. Solenizantom życzymy Bożego błogosławieństwa i otaczamy naszą modlitwą.
3. W każdą środę zapraszamy do udziału we Mszy świętej i Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań.
4. W sobotę, w sanktuarium św. Wojciecha w Świętym Gaju odbędą się diecezjalne uroczystości. Msza święta przy ołtarzu polowym o godz. 14.00.
5. Przez kolejne niedziele tj. 21 i 28 kwietnia wspólnoty neokatechumenalne organizują spotkania połączone z głoszeniem Ewangelii. Spotkania odbywać się będą na Placu Jana Pawła II przed kinoteatrem, w godz. 15.30 do 17.30.
6. Parafialny Zespół Caritas jest w posiadaniu nowoczesnego, w dobrym stanie, wózka dziecięcego. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt w poniedziałek lub wtorek, od godz. 10 do 12, w siedzibie Caritas przy ul. Targowej 7.
W przyszłą niedzielę, po Mszach świętych, Zespół Caritas będzie kwestował na rzecz najuboższych.
7. Wkrótce rozpocznie się miesiąc maj. Nabożeństwa majowe w naszej świątyni będą odprawiane codziennie o godz. 17.30. Zachęcamy, aby zadbać o przydrożne kapliczki oraz krzyże i podtrzymać cenny zwyczaj majowych spotkań modlitewnych.
8. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy: † Marek Józefowicz l. 69, † Józef Górnikiewicz l. 90;
Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać, Panie…

Aktualności

Skip to content