+

Ogłoszenia Duszpasterskie II Niedziela Adwentu – 09/12/2018

Kategorie: Ogłoszenia Duszpasterskie

  1. Trwa Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa. Roraty, czyli Mszę św. o Najświętszej Maryi Pannie odprawiamy w naszym kościele codziennie o godz. 6.30. Dzieci na roraty z lampionami zapraszamy w środy i czwartki o godz. 6.30, a w czwartek zapraszamy do salki katechetycznej na plebanii na słodką bułkę i kakao.
  2. W najbliższą sobotę o godz. 9.00 zapraszamy wspólnotę i sympatyków duchowości franciszkańskiej na spotkanie III FZŚ.
  3. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczną się w III Niedzielę Adwentu [16 grudnia] i potrwają do środy. Rekolekcje wygłosi ks. prof. Ireneusz Werbiński. Już dziś prosimy o modlitwę w intencji ks. Rekolekcjonisty i owoców naszych rekolekcji.
  4. Ofiary zbierane za tydzień na tacę przeznaczamy na ogrzewanie.
  5. Rodziców dzieci pierwszokomunijnych zapraszamy na kolejne spotkanie w przyszłą niedzielę (tj. 16 grudnia) po Mszy św. o godz. 11.00. Obecność obowiązkowa!
  6. Jeszcze do 11 grudnia trwają zapisy na kolację wigilijną z paczką świąteczną dla samotnych, osamotnionych i bezdomnych parafian. Kolacja odbędzie się w domu parafialnym przy ul. Targowej dnia 18 grudnia br. o godz. 16.00.
  7. Od dziś w katedrze zostaną wystawione kosze i skarbonki. Produkty i ofiary złożone przy tej okazji zostaną przeznaczone na zrobienie paczek dla najuboższych mieszkańców naszej parafii. 
  8. Dziś po Mszy św. o godz. 11.00 nasz parafialny Caritas z okazji Mikołajek będzie rozdzielał cukierki dla wszystkich dzieci i chętnych.
  9. Dziś w „Gościu Niedzielnym”: o darze rozumu i rady, które działają jak dobra nawigacja w aucie; a także o znaczeniu konferencji klimatycznej w Katowicach oraz o problemie wyrzucania śmieci. Oprócz tego: ciekawe przepisy na uszka z grzybami i zakwas buraczany. Zachęcamy do lektury! Tygodnik Gość Niedzielny możemy jak zawsze zakupić przy wyjściu z katedry.