+

Ogłoszenia Duszpasterskie – III Niedziela Wielkiego Postu – 24/03/2019

Kategorie: Ogłoszenia Duszpasterskie

  1. Trwamy w okresie Wielkiego Postu. Zachęcamy wiernych do przeżywania tego czasu w duchu pokuty oraz do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych: droga krzyżowa dla dzieci w piątek o godz. 16.30, a dla dorosłych o godz. 17.30, natomiast Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.30.
  2. W poniedziałek 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Z obchodem uroczystości związany jest ogłoszony w Kościele Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcamy wszystkich wiernych do obrony życia poczętego poprzez duchową adopcję. Uroczyste podjęcie dzieła modlitwy za nienarodzonych odbędzie się podczas Mszy Świętej o godz. 18.00.
  3. Także jutro na godz. 19.00 do domu parafialnego zapraszamy na spotkanie szkoły biblijnej.
  4. Od poniedziałku 11 marca do 9 kwietnia 2019 r. w siedzibie Caritasu przy ul. Targowej 7, w każdy poniedziałek i wtorek od godz. 10.00 do godz. 12.00 będą trwały zapisy na paczki świąteczne dla potrzebujących wsparcia parafian.
  5. Za tydzień ofiary składane do puszek po każdej Mszy św. zostaną przeznaczone za wsparcie naszego parafialnego Caritas, który niesie pomoc najuboższym mieszkańcom naszej parafii.
  6. Także za tydzień po Mszy św. o godz. 11.00 zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. na spotkanie. Prosimy o zakupienie dzieciom książeczek do nabożeństwa, które zostaną poświęcone 07 kwietnia na Mszy św. o godz. 11.00.
  7. Przy wyjściu z kościoła, po każdej Mszy św., będzie możemy składać ofiary na kwiaty i dekoracje do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać za okazaną pomoc.
  8. W naszej parafii 31 marca br. o godz. 16.00 rozpoczną się nauki przedślubne. Zapraszamy na nie wszystkich, którzy w najbliższym czasie zamierzają wstąpić w sakramentalny związek małżeński. Wszelkie potrzebne informacje można uzyskać w zakrystii lub u ks. Przemysława.
  9. W każdą środę zapraszamy na nowennę i Mszę św. do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i zarazem zachęcamy do składania swoich intencji.
  10. Zachęcamy do zakupu tygodnika Gość Niedzielny oraz Małego Gościa, który adresowany jest do dzieci.

 

W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności:

† Stanisław Szwed, l. 100

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…