+

Ogłoszenia Duszpasterskie – III Niedziela Zwykła 26/01/2020

Kategorie: Ogłoszenia Duszpasterskie

 1. Jeszcze dziś po Mszy św. o godz. 11.00 zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św. na spotkanie.
 2. Także dziś ofiary zbierane w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. do puszek przeznaczamy na wsparcie naszego parafialnego zespołu Caritas, który pomaga najuboższym.
 3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. To szczególny dzień, kiedy czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej Niepokalanemu Sercu całą naszą codzienność. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w Eucharystii oraz pierwszosobotnim nabożeństwie, które rozpocznie się w naszej katedrze o godz. 9.00.
 4. W przyszłą niedzielę, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. To pamiątka obrzędu, jakiemu zgodnie z żydowskim prawem w czterdziestym dniu po urodzeniu Pana Jezusa poddali się Maryja i Józef. Zanieśli Dzieciątko do świątyni jerozolimskiej, aby przedstawić Je Bogu i złożyć ofiarę. Tego dnia na uroczystą liturgię przynieśmy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia.
 5. Z inicjatywy Świętego Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby poświęcone Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i we wspólnocie parafialnej. W tym dniu pamiętajmy w modlitwie o naszej siostrze Walerii, ale także o siostrach pochodzących i pracujących w naszym mieście.
 6. W tym dniu przed Mszą św. o godz. 11.00 zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu dzieci z Przedszkola nr 1 w Kwidzynie.
 7. Kończymy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Dziękujemy wszystkim parafianom za życzliwe przyjęcie, ciekawe rozmowy i złożone ofiary. W tym tygodniu pragniemy odwiedzić parafian zamieszkałych:

– poniedziałek – ul. Długa, Radzyńska, Rzemieślnicza, Zdrojowa, Żurawia, Żytnia, Koszykowa – od godz. 16.00;

we wtorek – ul. Spółdzielcza nr 2, 3, 4, 6, 8, 10, 12 – od godz. 16.00;

w środę – ul. Spółdzielcza nr 14, 16, 18, 20 – od godz. 16.00;

 1. Rodziny bądź osoby, które w tym roku z różnych przyczyn nie przyjęły wizyty duszpasterskiej, a chciałby to uczynić prosimy o kontakt, z którymkolwiek z księży w zakrystii.
 2. W każdą środę zapraszamy na nowennę i Mszę ś do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i zarazem zachęcamy do składania swoich intencji.
 3. Zachęcamy do zakupu tygodnika Gość Niedzielny oraz Małego Gościa, który adresowany jest do dzieci.

 

W tym tygodniu patronują nam:

 • 28 I – św. Tomasz z Akwinu (1225-1274), doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów w dziejach kultury europejskiej; jego dzieła filozoficzne i teologiczne do dziś stanowią ważną inspirację dla nauczania Kościoła.
 • 31 I – św. Jan Bosko (1815-1888), założyciel zgromadzenia salezjanów i Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki Wiernych, wielki pedagog i apostoł młodzieży.

 

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

† Zofia Albercińska, l. 84;

Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…