+

Ogłoszenia Duszpasterskie – IV Niedziela Adwentu – 20/12/2020

Kategorie: Ogłoszenia Duszpasterskie

 1. Jeszcze do czwartku włącznie zachęcamy do uczestniczenia w porannej Mszy Świętej ku czci Najświętszej Maryi Panny, zwanej roratami. W naszym kościele są one odprawiane o godz. 6.30. Dzieci na swoje roraty zapraszamy w środę o godz. 6.30.
 2. We czwartek po południu przypada Wigilia Bożego Narodzenia. To wieczór szczególny. W naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś z bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. Natomiast po wieczerzy wigilijnej zapraszamy do naszej świątyni na Pasterkę o godz. 22.00 lub 24.00.
 3. W piątek będziemy obchodzić Uroczystość Bożego Narodzenia; Msze św. w naszej świątyni zostaną odprawione według porządku niedzielnego. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.30.
 4. W sobotę, 26 grudnia Kościół w liturgii czci św. Szczepana, pierwszego męczennika, który przypomina, że prawda o Zbawicielu warta jest każdej, nawet największej ofiary. Msze św. będą odprawione według porządku niedzielnego.
 5. Za tydzień w niedzielę zgodnie z kalendarzem liturgicznym, będziemy obchodzili święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Kierując myśli ku Świętej Rodzinie, powierzymy Jej nasze rodziny – niech będą Bogiem silne i promieniujące wiarą. Na każdej Mszy św. sprawowanej w tym dniu będzie możliwość dla wszystkich małżonków, by odnowić swoje przyrzeczenia małżeńskie. Serdecznie zapraszamy.
 6. Niedziela, 27 grudnia, to także wspomnienie św. Jana Apostoła, największego teologa wśród Ewangelistów. Jest to także dzień naszego odpustu parafialnego. W tym dniu możemy przynieść do kościoła wino, które zostanie poświęcone.
 7. W dzisiejszym biuletynie wydrukowaliśmy obrzęd wieczerzy przy wigilijnym stole. Serdecznie zachęcamy do wzięcia biuletynu i do przeżycia kolacji wigilijnej zgodnie z naszymi tradycjami.
 8. W każdą środę zapraszamy na nowennę i Mszę św. do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i zarazem zachęcamy do składania swoich intencji.
 9. Nasz Pan Organista, pan Bartłomiej, rozprowadza poświęcone opłatki na stół wigilijny. Prosimy o życzliwe przyjęcie go w waszych domach.
 10. Informujemy także, że istnieje możliwość oglądania Mszy św. on-line z naszej katedry o godz. 11.00 na stronie internetowej naszej parafii.
 11. W roku Pańskim 2021 z powodów panującej pandemii, a także w związku z postanowieniem Biskupa Elbląskiego, nie może odbyć się tradycyjna, jak co roku, wizyta duszpasterska w waszych domach, zwana kolędą. Jednakże wiedząc o tym, jak dla wielu parafian ważne jest błogosławieństwo i modlitwa w nowym roku, pragniemy jako duszpasterze parafii wychodząc, chociaż w ograniczony sposób naprzeciw Waszym pragnieniom, zaprosić Was do wspólnej modlitwy podczas Mszy św., które od 07 stycznia będą odbywały się w naszym kościele, w intencji mieszkańców danej ulicy. W czasie tych Eucharystii będziemy Bogu dziękowali za miniony rok, a jednocześnie razem będziemy prosić o Boże błogosławieństwo, zdrowie i potrzebne łaski w nowym roku, jednocześnie pamiętając, by wznieść nasze modlitwy do Boga pełnego miłosierdzia za tych, którzy odeszli do Wieczności. Podczas każdej Mszy św. na jej zakończenie będzie odmówiona specjalna modlitwa błogosławieństwa Waszego domu, a po niej będziecie mogli zabrać ze sobą do domu wodę święconą, którą pokropicie wasze mieszkania. Wiemy, że mijający czas dla wielu z nas nie jest łatwy, z powodu nie tylko ograniczeń, ale także innych sytuacji życiowych. Dlatego jeżeli ktoś wyrazi taką chęć, w czasie każdej Mszy św. będzie także możliwość, aby złożyć ofiarę na rzecz parafii – jej utrzymania i funkcjonowania. Z serca już za nie dziękujemy. Szczegółowy plan Mszy św. znajduje się w biuletynie parafialnym.
 12. Informacje Parafialnego Zespołu Caritas:
 13. Przy wyjściu z kościoła są ustawione kosze na żywność i skarbonki na ofiary z przeznaczeniem na paczki świąteczne dla podopiecznych naszego parafialnego Caritasu.
 14. Masz parafialny Caritas rozprowadzacza także przy wyjściu z kościoła poświęcone opłatki na stół wigilijny.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy:
† Stanisława(f) Durman, l. 87;
† Ks. Prałat Zenon Szerle, l. 90;
† Weronika Wiśniewska, l. 92;
† Jan Kamiński, l. 92;  

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…