+

Ogłoszenia Duszpasterskie – IV Niedziela Wielkanocna – 12/05/2019

Kategorie: Ogłoszenia Duszpasterskie

 1. Dzisiejsza niedziela jest szczególną okazją do modlitwy o dobrych pasterzy – gorliwych i świętych kapłanów oraz o powołania do życia konsekrowanego.
 2. Przez cały miesiąc zapraszamy na nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii loretańskiej o godz. 17.30. Po nabożeństwie Msza Święta. Zachęcamy do śpiewu litanii także przy kapliczkach na terenie parafii i w domach.
 3. Dnia 13 maja rozpoczynamy czas nabożeństw fatimskich, nawiązujących do objawień Matki Bożej w Fatimie. Są one odpowiedzią na dwa wezwania Maryi: do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników. Nabożeństwa fatimskie odprawiamy 13. dnia miesiąca od maja do października. Początek nabożeństw jutro o godz. 19.00. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec.
 4. Spotkanie szkoły biblijnej ze względu na nabożeństwo fatimskie zostaje przeniesione na poniedziałek 20 maja, o godz. 19.00, do domu parafialnego.
 5. W najbliższy wtorek na godz. 19.00 do katedry zapraszamy na spotkanie rok I i II przygotowujący się do przyjęcia sakramentu bierzmowania – obecność obowiązkowa!
 6. W tym roku do pełnego udziału w Najświętszej Eucharystii przystąpi 54 dzieci. Uroczystość Pierwszej Komunii św. odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 11.00. Dzieci odbędą swoją pierwszą spowiedź w piątek o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty przed tym wyjątkowym wydarzeniem rodziców i rodziców chrzestnych, a także młodzież oraz świadków do bierzmowania.
 7. W następną niedzielę o godz. 18.00 w naszej parafii będziemy przeżywali uroczystość udzielenia Sakramentu Bierzmowania młodzieży z naszej parafii. Sakramentu bierzmowania udzieli J.E. Ks. Bp dr Józef Wysocki. Prosimy o modlitwę w intencji młodzieży, która otrzyma ostatni z sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego.
 8. Także za tydzień w niedzielę w naszej parafii będziemy gościli ks. Rusłana z Ukrainy, który wygłosi do nas Słowo Boże, a po Mszach św. będzie zbierał ofiary do puszki na rzecz swojej parafii.
 9. W niedzielę, 26 maja br. do udziału we Mszy Świętej o godz. 11.00 zapraszamy dzieci, które w tym roku przeżywają rocznicę I Komunii św.
 10.  Także w niedzielę, 26 maja br. o godz. 12.30 będziemy przeżywali Uroczystość Mszy św. prymicyjnej, którą będzie sprawował, ks. Tomasz Różacki, nasz parafianin. Ks. Tomasz święcenia kapłańskie otrzyma 25 maja br. w katedrze warszawskiej z rąk J. Em. Ks. Kard. Kazimierza Nycza. Prosimy o modlitwę w jego intencji a zarazem zapraszamy do wzięcia udziału we Mszy św. prymicyjnej pod czas, której otrzymamy specjalne błogosławieństwo.
 11. Po raz czwarty organizujemy pielgrzymkę rowerową do Sanktuarium bł. Doroty w Mątowach Wielkich. Wyjazd rowerami spod katedry 01 czerwca(sobota) o godz. 8.00. Długość trasy to 38 km. Po drodze będą odpoczynki. Na miejscu Msza św. w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła ok. godz. 12.00, a później wspólne grillowanie. Powrót autokarem do Kwidzyna. Zapewniamy także transport na rowery. Osoby chętne do wzięcia udziału w pielgrzymowaniu prosimy o zgłaszanie się do ks. Przemysława lub w zakrystii katedry. Wszystkich serdecznie zapraszamy!!!
 12. Od 6 maja Caritas rozpoczął zapisy na kolonie do Mikoszewa dla dzieci od 8-13 lat. Bliższe informacje w siedzibie Caritasu przy ul. Targowej 7.
 13.  W każdą środę zapraszamy na nowennę i na Mszę św. we wszystkich intencjach czcicieli Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do składania intencji zarówno dziękczynnych, jak i błagalnych.
 14. Zachęcamy do zakupu tygodnika Gość Niedzielny oraz Małego Gościa, który adresowany jest do dzieci.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

14 V – św. Maciej (I w.), uczeń Pana Jezusa, wybrany do grona Apostołów, męczennik,
16 V – św. Andrzej Bobola (1591-1657), polski jezuita, misjonarz wśród prawosławnych, zamęczony przez kozaków, patron Polski.

W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności:

† Teresa Szwedowicz, l. 84;
† Henryk Szkwarkowski, l. 91;
† Krystyna Pyrz, l. 67;

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…