+

Ogłoszenia Duszpasterskie – Niedziela, 24/11/2019

Kategorie: Ogłoszenia Duszpasterskie

 1. Dziś w naszej wspólnocie parafialnej gościmy ojca duchownego WSD w Elblągu – ks. dra Marcina Pinkiewicza, który wygłosi do nas Słowo Boże oraz po każdej Mszy św. będzie rozprowadzał kalendarze seminaryjne.
 2. Jeszcze do soboty włącznie zapraszamy na różaniec wypominkowy o godz. 17.30 i Mszę św. zbiorową o godz. 18.00 w intencji zmarłych, których wypisaliśmy na kartkach.
 3. W najbliższy poniedziałek o godz. 19.00 do domu parafialnego zapraszamy na spotkanie szkoły biblijnej.
 4. Za tydzień w niedzielę rozpoczniemy Adwent.
 5. Za tydzień także w niedzielę ofiary, które będziemy składać do puszek przy wyjściu z Kościoła przeznaczamy na nasz parafialny Caritas, który niesie pomoc najuboższym mieszkańcom naszej parafii.
 6. W siedzibie naszego parafialnego Zespołu Caritas od 04 listopada do 12 grudnia br. trwają zapisy na kolację wigilijną z paczką świąteczną dla osób samotnych i osamotnionych bez względu na dochody finansowe i wiek.
 7. Nasz Organista – pan Bartłomiej rozpoczął roznoszenie poświęconych opłatków na stół wigilijny. Prosimy o życzliwe przyjęcie go w waszych domach.
 8. W każdą środę zapraszamy na nowennę i na Mszę św. we wszystkich intencjach czcicieli Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Przy skrzynce intencji zostały także wyłożone kartki na których możemy wpisywać intencje dziękczynne i błagalne.
 9. Przy wyjściu z Kościoła od dzisiejszej niedzieli nasz parafialny Caritas będzie rozprowadzał świece na stół wigilijny.
 10. Zachęcamy do zakupu tygodnika Gość Niedzielny oraz Małego Gościa, który adresowany jest do dzieci.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 30 XI – św. Andrzej (I w.), Apostoł, brat św. Piotra, jeden z najbliższych uczniów Pana Jezusa, szczególnie czczony w Kościele prawosławnym.

 

W tym tygodniu pożegnaliśmy:

† Stefania Żukowska- Truty, l. 85;

† Nicolas Delklok, l. 3; 

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…