+

Ogłoszenia Duszpasterskie – VI Niedziela Zwykła – 14/02/2021

Kategorie: Ogłoszenia Duszpasterskie

  1. Dziś wspominamy św. Walentego, patrona ludzi zakochanych, ale także chorych i cierpiących na różne dolegliwości psychiczne. Za jego wstawiennictwem prośmy dziś w intencji zakochanych, by ich miłość rozwijała się nieustannie oraz o zdrowie dla tych, którzy borykają się z problemami natury psychicznej.
  2. W najbliższą środę będziemy obchodzić tzw. Popielec, który w naszej tradycji rozpoczyna okres Wielkiego Postu. Będzie to dla nas czas szczególnego zgłębiania tajemnicy cierpienia i zbawczej śmierci na krzyżu naszego Pana, Jezusa Chrystusa. W tym dniu Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem będą sprawowane w naszej katedrze o godz. 7.00, 11.00 i 18.00. W środę popielcową obowiązuje nas post ścisły.
  3. We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz. 16.30 – dla dzieci, a o godz. 17.30 – dla dorosłych.
  4. W każdą niedzielę Wielkiego Postu zapraszamy o godz. 17.30 na nabożeństwo gorzkich żali połączone z kazaniem pasyjnym.
  5. W najbliższą sobotę o godz. 9.00 do naszej katedry zapraszamy wspólnotę i wszystkich sympatyków duchowości franciszkańskiej na spotkanie III FZŚ.
  6. W niedzielę, 28 lutego, o godz. 11.00 zapraszamy na Msze św. rodziców wraz z dziećmi, które przygotowują się do przyjęcia I Komunii św. Podczas Mszy św. dzieciom zostaną poświęcone różańce. Natomiast po Mszy św. zapraszamy na spotkanie organizacyjne.
  7. W każdą środę zapraszamy na nowennę i Mszę ś do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i zarazem zachęcamy do składania swoich intencji.
  8. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych zarówno za zmarłych jak również z prośbą o boże błogosławieństwo dla żyjących.

 

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

† Ludwika Zalewska, l. 88;

† Kazimierz Drewa, l. 70;

† Halina Kozłowska, l. 79;

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…