+

Ogłoszenia Duszpasterskie – XIX Niedziela Zwykła – 20/10/2019

Kategorie: Ogłoszenia Duszpasterskie

 1. W trwającym miesiącu październiku zapraszamy na różaniec młodzież i dorosłych codziennie o godz. 17.30. Różaniec dla dzieci w czwartek i piątek o g. 16.30. Zachęcamy do odmawiania różańca w naszych domach i rodzinach.
 2. Dziś po Mszy św. o godz. 11.00 zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św.
 3. Jutro, w poniedziałek, o godz. 19.00 zapraszamy na kolejne spotkanie szkoły biblijnej.
 4. W sobotę – 26. 10. 2019r. na godz. 15.00 zapraszamy na spotkanie w sali plebanii Członków wspólnoty Żywego Różańca.
 5. Za tydzień, w niedzielę, ofiary składane do puszek po każdej Mszy św. przeznaczamy na nasz parafialny Caritas, który niesie pomoc najuboższym mieszkańcom naszej parafii.
 6. Przy biuletynach zostały wyłożone kartki na wypominki i Mszę św. zbiorową za zmarłych, za których będziemy modlić się przez cały miesiąc listopad. Kartki możemy zabierać do domów i wypełnione przynieść na tacę, do kancelarii parafialnej lub zakrystii.
 7. Mamy serdeczną prośbę, skierowaną do wszystkich ludzi dobrej woli, o włączenie się w akcję Stowarzyszenia Katolickiego Pomoc Kościołowi w Potrzebie. W naszym dekanacie organizowana jest akcja zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Uzyskane pieniądze są przeznaczone na pomoc misjonarzom w krajach trzeciego świata i inne projekty humanitarne. Zużyty, niepotrzebny, stary sprzęt elektryczny, AGD i elektroniczny możemy przynosić w każdy wtorek do dnia 21 października br.(włącznie) w godzinach 8.00 – 10.00 i zostawiać przed wejściem do dawnego sklepiku z dewocjonaliami. To będzie nasza konkretna pomoc i zarazem proekologiczne działanie na rzecz środowiska naturalnego.
 8. Zapraszamy do wzięcia udziału w Europejskim Spotkaniu Młodych Taize, które w tym roku odbędzie się we Wrocławiu. Wyjazd w dniach 28.12.2019-1.01.2020 r. W spotkaniu mogą uczestniczyć osoby od 16 do 35 roku życia.  Maksymalny całkowity koszt wyjazdu wynosi 400 zł (w tym max. 160 zł autokar i ubezpieczenie i 240 zł koszty uczestnictwa na miejscu). Koszt wyjazdu może być mniejszy w zależności od liczby chętnych. Więcej informacji i zgłoszenia u ks. Łukasza Cieplińskiego (tel. 600 208 693, mail: cieplinski@gmail.com).  
 9. W każdą środę zapraszamy na nowennę i na Mszę św. we wszystkich intencjach czcicieli Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Przy skrzynce intencji zostały także wyłożone kartki na których możemy wpisywać intencje dziękczynne i błagalne.
 10. Przy wyjściu z Kościoła możemy zabierać ze sobą kolejny numer naszego biuletynu parafialnego.
 11. Zachęcamy do zakupu tygodnika Gość Niedzielny oraz Małego Gościa, który adresowany jest do dzieci.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

22 X – św. Jan Paweł II (1920-2005), Polak, jeden z największych papieży naszych czasów.

 

 

W minionym tygodniu odeszła do wieczności:

† Anna Jackowska, l. 41;

Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…