+

Ogłoszenia Duszpasterskie – XX Niedziela Zwykła – 16/08/2020

Kategorie: Ogłoszenia Duszpasterskie

  1. Dziś po każdej Mszy św., przy wyjściu z kościoła, nasza parafialna Caritas zbiera ofiary do puszek na rzecz osób poszkodowanych w Bejrucie. Zebrane środki finansowe zostaną za pośrednictwem Caritas Polska przekazane do Libanu.
  2. Jutro, tj. 17 sierpnia we wspomnienie św. Jacka Odrowąża imieniny obchodzi ks. bp Jacek Jezierski – biskup elbląski, który od dnia 13 sierpnia br. został ustanowiony przez papieża Franciszka administratorem apostolskim archidiecezji gdańskiej. Księdza Biskupa otaczamy naszą serdeczną modlitwą, życząc błogosławieństwa i światła Ducha Świętego w podjęciu nowych obowiązków.
  3. W sierpniu tak często nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. W nadchodzącą sobotę, 22 sierpnia, będziemy obchodzić wspomnienie NMP Królowej. Od najwcześniejszych wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. Wiele narodów i państw obrało Maryję za swoją Królową. Także i nasz naród, odczytując znaki czasu, powierzył Jej swoje losy. Zapraszamy w tym dniu na Msze św.
  4. Kancelaria Parafialna w okresie wakacyjnym jest czynna w każdy piątek w godz. 15.00 – 17.30.
  5. Komenda Powiatowa Policji w Kwidzynie, pomimo wielu apeli i ostrzeżeń w dalszym ciągu odnotowuje przestępstwa dokonane na osobach starszych na tzw. metodę „na wnuczka” lub „na policjanta”. Jeżeli dzwoni do nas ktoś, kto podszywa się pod członka naszej rodziny i prosi o pieniądze, nie podejmujmy żadnych pochopnych działań. Nie informujmy nikogo telefonicznie o ilości posiadanych pieniędzy. Nigdy na czyjąś prośbę nie wypłacajmy samodzielnie z banku oszczędności. Zadzwońmy do kogoś z rodziny, zapytajmy, czy ta osoba, która prosiła nas o pomoc, rzeczywiście jej potrzebuje. Pamiętajmy, że nikt nie będzie nam miał za złe tego, że zachowujemy się rozsądnie. Nie ulegajmy presji czasu wywieranej przez oszustów. Jednocześnie informujemy, że funkcjonariusze Policji NIGDY nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie! NIGDY nie proszą też o przekazanie jakichkolwiek pieniędzy.
  6. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski zaprasza do podjęcia studiów na kierunkach: teologia oraz nauki o rodzinie. Przygotowują one do pracy przyszłych kapłanów, nauczycieli religii oraz specjalistów ds. rodziny. Studia pięcioletnie i trzyletnie są bezpłatne, a każdy student ma do wykorzystania bogaty pakiet stypendialny. Zapraszamy osoby w każdym wieku.
  7. Wszystkim wyjeżdżającym w tych dniach życzymy, aby wakacje, urlop był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego.

 

W minionym tygodniu odeszła do wieczności:

† Elżbieta Rudnicka – Kazaniecka, l. 76. 

Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…