+

Ogłoszenia Duszpasterskie – XXVIII Niedziela Zwykła – 13/10/2019

Kategorie: Ogłoszenia Duszpasterskie

 1. Dziś Kościół w Polsce obchodzi kolejny Dzień Papieski. Przy wyjściu z Kościoła możemy złożyć nasze ofiary do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Za złożone ofiary serdecznie dziękujemy.
 2. Także dziś o godz. 19.00 zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec.
 3. W trwającym miesiącu październiku zapraszamy na różaniec młodzież i dorosłych codziennie o godz. 17.30. Różaniec dla dzieci w czwartek i piątek o g. 16.30. Zachęcamy do odmawiania różańca w naszych domach i rodzinach.
 4. W poniedziałek obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Naszą modlitwą otoczmy wszystkich nauczycieli i pracowników oświaty. W tym dniu zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy Świętej o godz. 18.00.
 5. Jutro, w poniedziałek, o godz. 19.00 zapraszamy na kolejne spotkanie szkoły biblijnej.
 6. Serdeczną myślą i modlitwą otaczamy rodziny przeżywające cierpnie z powodu utraty dziecka poczętego. Msza Święta w Dzień Dziecka Utraconego odbędzie się we wtorek o godz. 18.00.
 7. W najbliższy czwartek ks. Proboszcz będzie obchodził swoje imieniny. W tym dniu serdecznie zapraszamy na Mszę św. w jego intencji o godz. 18.00 i zarazem prosimy o modlitwę w intencji dostojnego Solenizanta.
 8. Zarząd Caritas naszej parafii zaprasza wszystkich Seniorów na spotkanie integracyjne z okazji Dnia Seniora w sobotę, 19 października br., o godz. 15.30. Miłe spotkanie przy kawie uświetnią niespodzianki oraz w czasie spotkania zostaną przekazane informacje na temat świadczeń pomocowych dla potrzebujących wsparcia parafian.
 9. Przy biuletynach zostały wyłożone kartki na wypominki i Mszę św. zbiorową za zmarłych, za których będziemy modlić się przez cały miesiąc listopad. Koperty możemy zabierać do domów i wypełnione przynieść na tacę, do kancelarii parafialnej lub zakrystii.
 10. Ogłoszenie dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Zapraszamy wszystkich uczniów szkół ponadpodstawowych mieszkających na terenie naszej parafii, którzy z różnych przyczyn nie przystąpili do sakramentu bierzmowania, na nauki przygotowujące do przyjęcia tego sakramentu. Najbliższe spotkanie odbędzie się w czwartek o godz. 19.00 w katedrze. Serdecznie zapraszamy.
 11. Mamy serdeczną prośbę, skierowaną do wszystkich ludzi dobrej woli, o włączenie się w akcję Stowarzyszenia Katolickiego Pomoc Kościołowi w Potrzebie. W naszym dekanacie organizowana jest akcja zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Uzyskane pieniądze są przeznaczone na pomoc misjonarzom w krajach trzeciego świata i inne projekty humanitarne. Zużyty, niepotrzebny, stary sprzęt elektryczny, AGD i elektroniczny możemy przynosić w każdy wtorek do dnia 21 października br.(włącznie) w godzinach 8.00 – 10.00 i zostawiać przed wejściem do dawnego sklepiku z dewocjonaliami. To będzie nasza konkretna pomoc i zarazem proekologiczne działanie na rzecz środowiska naturalnego
 12. W każdą środę zapraszamy na nowennę i na Mszę św. we wszystkich intencjach czcicieli Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Przy skrzynce intencji zostały także wyłożone kartki na których możemy wpisywać intencje dziękczynne i błagalne.
 13. Przy wyjściu z Kościoła możemy zabierać ze sobą kolejny numer naszego biuletynu parafialnego.
 14. Zachęcamy do zakupu tygodnika Gość Niedzielny oraz Małego Gościa, który adresowany jest do dzieci.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 15 X – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), hiszpańska mistyczka i odnowicielka zakonów karmelitańskich,
 • 16 X – św. Jadwiga Śląska (ok. 1180-1243), niemiecka księżniczka, żona polskiego księcia Henryka Brodatego, jako wdowa została mniszką, patronka Śląska,
 • 17 X – św. Ignacy Antiocheński (zm. ok. 107), uczeń i następca św. Piotra jako biskup Antiochii, pisarz, męczennik,
 • 18 X – św. Łukasz (I w.), uczeń św. Pawła, autor Ewangelii oraz Dziejów Apostolskich, patron lekarzy i malarzy.

 

 

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

 

† Wioleta Konopińska, l. 34;

† Zbigniew Majda, l. 53;

† Anna Potreć, l. 88;

† Astrid Kiełbowska, l. 63;

† Krystyna Wieruszewska, l. 87;

 

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…