+

Ogłoszenia Duszpasterskie XXXII Niedziela Zwykła – 11/11/2018

Kategorie: Ogłoszenia Duszpasterskie

 1. Święto stulecia odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny skłania nas do wyrażenia wielkiego dziękczynienia Panu Bogu za Jego opiekę nad Polską i jednocześnie do dalszej wytrwałej modlitwy za Ojczyznę.
 2. Jeszcze dziś na godz. 17.00 do kaplicy bł. Doroty zapraszamy na spotkanie Wspólnotę Żywego Różańca na wymianę tajemnic.
 3. Przez cały miesiąc listopad zapraszamy na różaniec wypominkowy o godz. 17.30 i Mszę św. zbiorową o godz. 18.00 w intencji zmarłych, których wypisaliśmy na kartkach.
 4. W najbliższy czwartek o godz. 19.00 do katedry zapraszamy młodzież przygotowujące się do bierzmowania, rok I i rok II.
 5. Za tydzień ofiary składane na tacę przeznaczamy na ogrzewanie.
 6. Za tydzień, w niedzielę, zapraszamy o godz. 19.00 do domu parafialnego na spotkanie szkoły biblijnej.
 7. Za tydzień, w niedzielę, po Mszy św. o godz. 11.00 zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. na spotkanie.
 8. Także za tydzień, w niedzielę, w naszej parafii będziemy gościli ks. dr Marcina Pinkiewicza, ojca duchownego WSD w Elblągu, który wygłosi do nas Słowo Boże, a po Mszy św. będzie rozprowadzał kalendarze, które są formą wsparcia seminarium.
 9. Pan Bartłomiej rozpoczął roznoszenie poświęconych opłatków na stół wigilijny. Przyjmijmy go z otwartością i życzliwością.
 10. Przy biuletynach są jeszcze wyłożone kartki na wypominki i Mszę św. zbiorową za zmarłych, za których modlimy się w miesiącu listopadzie. Koperty z kartkami możemy zabierać ze sobą do domów i wypełnione składamy na tacę, w zakrystii lub kancelarii.
 11. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, którego możemy zakupić w przy wyjściu z katedry, jak również Małego Gościa, który jest adresowany do dzieci.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • w poniedziałek – św. Jozafat (1580-1623), biskup połocki obrządku wschodniego, zamęczony za wierność unii z Rzymem.
 • we wtorek – święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (zm. 1003), pustelnicy, benedyktyni, pierwsi polscy męczennicy.
 • w sobotę – św. Elżbieta Węgierska (1207-1231), księżna, która zostawszy wdową, wyrzekła się bogactw i przyjęła regułę trzeciego zakonu franciszkańskiego, opiekunka ubogich.

 

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy:

† Dariusz Czarnuch, l. 45;

† Edward Studziński, l. 81;

† Janina Jędrzejczyk, l. 80;

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…