+

Ogłoszenia Duszpasterskie XXXIII Niedziela Zwykła – 18/11/2018

Kategorie: Ogłoszenia Duszpasterskie

 1. Dziś w naszej parafii gościmy ks. dra. Marcina Pinkiewicza, ojca duchownego WSD w Elblągu, który wygłosi do nas Słowo Boże, a po Mszy św. będzie rozprowadzał kalendarze, które są formą wsparcia naszego seminarium.
 2. Dziś ofiary składane na tacę przeznaczamy na ogrzewanie.
 3. Dziś jeszcze zapraszamy o godz. 19.00 do domu parafialnego na spotkanie szkoły biblijnej.
 4. Także dziś po Mszy św. o godz. 11.00, zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. na spotkanie.
 5. Zapraszamy codziennie na różaniec wypominkowy o godz. 17.30 i Mszę św. zbiorową o godz. 18.00 w intencji zmarłych, których wypisaliśmy na kartkach.
 6. W rozpoczynającym się tygodniu wspominamy: we wtorek – św. Rafała Kalinowskiego – karmelitę, w środę – ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny, w czwartek – św. Cecylię – patronkę muzyki. Naszemu Panu Organiście składamy podziękowanie za jego służbę i pracę w kościele. Jedocześnie życzymy Bożego błogosławieństwa przez wstawiennictwo św. Cecylii.
 7. Za tydzień w niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.
 8. Pan Bartłomiej rozpoczął roznoszenie poświęconych opłatków na stół wigilijny. Przyjmijmy go z otwartością i życzliwością.
 9. Od dnia 13 listopada br. rozpoczęły się zapisy na kolację wigilijną z paczką świąteczną dla samotnych, osamotnionych i bezdomnych parafian. Kolacja odbędzie się w domu parafialnym przy ul. Targowej dnia 18 grudnia br. o godz. 16.00.
 10. Od dziś nasz parafialny Caritas rozpocznie sprzedaż świec na stół wigilijny.
 11. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, którego możemy zakupić w przy wyjściu z katedry, jak również Małego Gościa, który jest adresowany do dzieci.

 

W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności:

† Kazimierz Orłowski, l. 78;
† Janina Frica, l. 83;

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…