Szukaj
Close this search box.

Biuletyn Parafialny nr 468 | I Niedziela Adwentu

Katedra św. Jana Ewangelisty Biuletyn Parafialny nr 468 | I Niedziela Adwentu

Biuletyn Parafialny nr 468 | I Niedziela Adwentu

  1. Rozpoczynamy Adwent. Zachęcamy do uczestnictwa w porannej mszy roratniej, od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Dzieci zapraszamy w każdy wtorek i czwartek również o godz. 6.30. Zachęcamy do przynoszenia lampionów.

 

  1. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczną się 11 grudnia, w III Niedzielę Adwentu. Już teraz serdecznie zapraszamy.

 

    1. Informacje Parafialnego Zespołu Caritas:

a) przez okres jesienno-zimowy, w każdy wtorek od godz. 10.00 do 12.00, Caritas oferuje śniadania dla osób bezdomnych oraz wymagających wsparcia żywieniowego
b) do 6 grudnia trwają zapisy na kolację wigilijną i paczki świąteczne dla najuboższych, bezdomnych i samotnych osób z naszej parafii. Więcej informacji można uzyskać w każdy poniedziałek i wtorek w siedzibie Caritas od godz. 10.00-12.00
c) Caritas rozprowadza świece i opłatki na stół wigilijny. Zebrane ofiary zostaną przeznaczone na wigilię i paczki świąteczne dla bezdomnych i najuboższych parafian.
d) od następnej niedzieli (4 grudnia), zostaną wystawione w kościele kosze na produkty żywnościowe i skarbonki. Cel: kolacja wigilijna i paczki świąteczne dla osób, które zapisały się z prośbą o wsparcie świąteczne

 

  1. W tym tygodniu obchodzimy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca.

– w czwartek zapraszamy o godz. 17.00 na adorację NS w intencji powołań kapłańskich z naszej parafii, a o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. w tej intencji.

– w pierwszy piątek zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania od godz. 17.30

– z racji pierwszej soboty miesiąca zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, które rozpocznie się o godz. 9.00. Po nabożeństwie spotkanie dla III Zakonu Franciszkańskiego Świeckich i członków Żywego Różańca

– w tym tygodniu odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną: ks. Marek w piątek, a w sobotę ks. Krystian i ks. Andrzej

 

  1. Wkrótce rozpoczniemy remont organów kościelnych. Dziękujemy młodzieży z Zespołu Szkół nr 2 w Kwidzynie za pomoc w przygotowaniu i sprzątaniu chóru katedralnego.

 

  1. W przyszłą niedzielę, 4 grudnia o godz. 11.00 zapraszamy dzieci na spotkanie ze świętym Mikołajem. Po Mszy świętej odbędzie się quiz adwentowo-bożonarodzeniowy z nagrodami. Aby zwiększyć szanse na wygraną zachęcamy do przeczytania przykładowych pytań, które będą dostępne na parafialnej stronie internetowej.

Każde dziecko otrzyma również symboliczny upominek na zakończenie spotkania.

Ogłaszamy plastyczny konkurs świąteczny dla dzieci. Do końca grudnia przyjmujemy prace w 3 kategoriach: ozdoba świąteczna, szopka betlejemska, plakat. Rozstrzygnięcie konkursu 6 stycznia w święto Trzech Króli. Podpisane prace można zgłaszać w zakrystii.

Jeśli ktoś z dorosłych ma możliwości finansowe i chciałby wesprzeć świętego Mikołaja oraz inne inicjatywy związane z duszpasterstwem dzieci, prosimy o kontakt.

 

  1. Przyjmujemy zapisy od tych, którzy wraz z nowym rokiem 2023 będą chcieli przyjąć wizytę duszpasterską tzw. kolędę w swoim domu. Kartki z wzorem zgłoszenia są w kopertach, obok biuletynów parafialnych. Prosimy o zgłaszanie informacji w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Koperty w wypełnionym zgłoszeniem można również wrzucać na tacę.

 

  1. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy:

Wiktoria Gruszczyńska l. 94; Eugeniusz Ludwiniak l. 84;

Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać, Panie…

Aktualności

Wyjaśnienia do projektu FEnIKS

W roku 2023 Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jana Ewangelisty w Kwidzynie przygotowała i złożyła do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego tzw. fiszę projektową projektu

Czytaj dalej
Skip to content