Szukaj
Close this search box.

Biuletyn Parafialny nr 472 | Boże Narodzenie

Katedra św. Jana Ewangelisty Biuletyn Parafialny nr 472 | Boże Narodzenie

Biuletyn Parafialny nr 472 | Boże Narodzenie

W tym świątecznym czasie przyjmijcie serdeczne życzenia.
Niech Boże Narodzenie będzie dla każdego z Was
źródłem nowych łask.
Niech Boże Dziecię wniesie w Wasze życie
pociechę i wsparcie.
Chwała Boża i pokój
niech zamieszkają w Waszych sercach i domach.

1. Uroczystość Bożego Narodzenia jest celebrowana w tradycji Kościoła w formie Oktawy, czyli kolejnych ośmiu dni.
• W poniedziałek, Kościół wspomina św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze święte będą odprawiane według porządku niedzielnego.
• We wtorek wspominamy św. Jana Apostoła i Ewangelistę. Jest to dzień naszego odpustu parafialnego. Zapraszamy do udziału we Mszy świętej w intencji parafian o godz. 11.00. W tym dniu możemy również, zgodnie z tradycją, przynieść wino do poświęcenia.
• We środę, 28 grudnia, wspominamy św. Młodzianków, męczenników. Tego dnia zapraszamy szczególnie rodziców z małymi dziećmi na Mszę świętą i błogosławieństwo dzieci o godz. 18.00.
• W piątek, 30 grudnia, wyjątkowo w tym roku, przypada święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Zapraszamy małżeństwa. Podczas Mszy świętej o godz. 18.00 będzie możliwość dla wszystkich małżonków, aby odnowić swoje przyrzeczenia małżeńskie i prosić o Boże błogosławieństwo na kolejne lata życia małżeńskiego.
• W sobotę, 31 grudnia zapraszamy na godz. 18.00, aby podziękować za miniony rok.
• W przyszłą niedzielę, 1 stycznia, ostatni dzień Oktawy Bożego Narodzenia i Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Jest to także Światowy Dzień Pokoju.

2. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Ofiarodawcom i Darczyńcom, dzięki którym była możliwa pomoc dla osób samotnych, będących w trudnej sytuacji materialnej i osób bezdomnych. Na ręce pani Ewy Miotke dziękujemy parafialnemu zespołowi Caritas, który przygotował spotkanie opłatkowe i paczki. Państwu Rochna dziękujemy za ofiarowane pieczywo, a paniom Katarzynie i Joli za ciasta.

3. Święta Bożego Narodzenia to również dekoracje, które pomagają przeżyć ten szczególny czas. Bardzo dziękujemy tym, którzy pomagali w przygotowaniu świątecznego wystroju katedry: panom Mariuszowi, Witoldowi i Mariuszowi dziękujemy za wykonanie szopki, siostrze Chryzancie za dekoracje świąteczne w prezbiterium. Dziękujemy także młodzieży z naszej parafii i wszystkim, którzy w minioną środę pomagali w postawieniu i dekorowaniu choinek. Nie sposób wymienić wszystkich po imieniu, gdyż było to blisko dwadzieścia osób. Składamy Wam serdeczne Bóg zapłać.

4. W związku z zaleceniem Biskupa Jacka Jezierskiego informujemy, że wizyta duszpasterska w styczniu 2023 roku zostanie przeprowadzona według tradycyjnego zwyczaju tzn. sprzed okresu pandemii, z uprzednim podaniem dnia i ulic.
5. Burmistrz Kwidzyna informuje, że w tym roku miasto nie organizuje miejskiej zabawy sylwestrowej. Z inicjatywy Rady Miasta i Starostwa zostanie odprawiona Msza święta w intencji pokoju w sobotę, 31 grudnia o godz. 18.00. W duchu solidarności z narodem Ukrainy zapraszamy do wspólnej modlitwy.
6. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy: † Maria Domin l.90; † Marcin Rudnicki, l. 25;
† Helena Czerska-Gładka l.73; † Teresa Korniejczyk, l. 81; Edward Zygmanowski l.90;
Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać, Panie…

Aktualności

Wyjaśnienia do projektu FEnIKS

W roku 2023 Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jana Ewangelisty w Kwidzynie przygotowała i złożyła do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego tzw. fiszę projektową projektu

Czytaj dalej
Skip to content