Szukaj
Close this search box.

Biuletyn Parafialny nr 476 | III Niedziela Zwykła Rok A

Katedra św. Jana Ewangelisty Biuletyn Parafialny nr 476 | III Niedziela Zwykła Rok A

Biuletyn Parafialny nr 476 | III Niedziela Zwykła Rok A

1. Dzisiejsza niedziela jest obchodzona w całym Kościele powszechnym jako Niedziela Słowa Bożego. Wierzymy, że poprzez teksty biblijne odczytywane podczas liturgii, Bóg mówi do swojego ludu i Chrystus głosi swoją Ewangelię. Zachęcamy do osobistej lektury Pisma Świętego.
2. Kontynuujemy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Dziękujemy za gościnę i życzliwość, jakiej doświadczamy z Waszej strony podczas kolędy. Wizytę duszpasterską rozpoczynamy w dni robocze o godz. 16.00, a w sobotę o godz. 10.00.
W tym tygodniu odwiedzimy parafian zamieszkały przy następujących ulicach:
– poniedziałek 23.01 – ul. Targowa, 15 sierpnia, Sztumska – od godz. 16.00;
– we wtorek 24.01 – ul. Podjazdowa, Mała, Widok, Kręta, Zduńska, Żelazna – od godz. 16.00;
– w środę 25.01 – ul. Kościuszki, Konopnickiej, Chopina – od godz. 16.00;
– we czwartek 26.01 – ul. Malborska, Brodnicka, Wrocławska, Gdyńska – od godz. 16.00;
– w piątek 27.01 – 3 maja – od godz. 16.00;
– w sobotę 28.01 – ul. Furmańska i Tczewska oraz Baldram od godz. 10.00, ul. Północna, Zachodnia, Letnia, Pogodna, Zimna, Wiosenna od godz. 15.00;
W trakcie tegorocznej kolędy możemy złożyć dodatkowo ofiary na Kościół, które będą przeznaczone na dalsze prace renowacyjne w naszej katedrze.
Plan wizyty duszpasterskiej jest dostępny na stronie internetowej parafii, w gablotkach, oraz w biuletynie parafialnym.
3. Parafialny Zespół Caritas zaprasza Babcie oraz Dziadków z okazji ich Święta na wspólne kolędowanie przy kawie i słodkościach. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 23 stycznia o godz. 16.00 w budynku parafialnym przy ulicy Targowej 7. Okolicznościowe życzenia wraz z zaproszeniami zostały wyłożone przy biuletynach parafialnych.
4. W przyszłą niedzielę tj. 29.01 odbędzie się zbiórka do puszek na działalność pomocową Caritas.
5. Wyższe Seminarium Duchowne w Elblągu zaprasza młodzież męską szkół średnich i studentów do udziału w rekolekcjach powołaniowych, które odbędą się w dniach 28 – 31 stycznia 2023. Szczegóły na stronie internetowej seminarium.
6. Osoba chora na cukrzycę zwraca się z prośbą o pomoc. Jeśli ktoś może ofiarować używany aparat telefoniczny, posiadający możliwość łączenia z internetem, prosimy o kontakt. Aparat będzie używany jako czytnik poziomu cukru.
7. Witamy w naszej wspólnocie diakona Krzysztofa Szczepańskiego który wygłosi do nas słowo Boże. Przedstawiamy go dzisiaj także z tego względu, że będzie z nami kolędował przez najbliższe dni począwszy od poniedziałku. Prosimy o życzliwe przyjęcie w Waszych domach.
8. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy: † Elżbieta Machowska l.83; † Teresa Król, l. 87;
Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

Aktualności

Wyjaśnienia do projektu FEnIKS

W roku 2023 Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jana Ewangelisty w Kwidzynie przygotowała i złożyła do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego tzw. fiszę projektową projektu

Czytaj dalej
Skip to content