Szukaj
Close this search box.

Biuletyn Parafialny nr 484 | IV Niedziela Wielkiego Postu

Katedra św. Jana Ewangelisty Biuletyn Parafialny nr 484 | IV Niedziela Wielkiego Postu

Biuletyn Parafialny nr 484 | IV Niedziela Wielkiego Postu

1. Przeżywamy IV Niedzielę Wielkiego Postu, nazywaną „Laetare”. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 16.30 dla dzieci, o godz. 17.30 dla dorosłych; Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.30.
2. W poniedziałek, 20 marca, będziemy obchodzić uroczystość świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Święty Józef jest patronem Kościoła powszechnego i rodzin chrześcijańskich. W modlitwach polecajmy ojców, mężów i prośmy o godne wypełnianie przez nich swojego powołania.
3. W sobotę, 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Duchowa adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Do modlitwy można dołączyć dowolnie wybrane dodatkowe postanowienia. Takie zobowiązanie będzie można podjąć uroczyście podczas Mszy Świętej o godz. 18.00.
4. Informacje Parafialnego Zespołu Caritas:
– można nabywać świece na stół wielkanocny
– trwają zapisy na paczki świąteczne; w poniedziałki i wtorki można zgłaszać się w godzinach od 10.00 do 12.00 w siedzibie Zespołu przy ulicy Targowej 7
– w kościele są wystawione skarbonki i kosze na produkty żywnościowe do paczek świątecznych dla podopiecznych Caritas i parafian, którzy zapisali się na żywnościowe wsparcie świąteczne
5. Zapraszamy na kolejne spotkanie szkoły biblijnej. Spotkania odbywają się we środy, po Mszy świętej wieczornej, w budynku parafialnym przy ulicy Targowej 7.
6. Spotkanie dla rodziców dzieci, które w maju przystąpią do pierwszej Komunii świętej, odbędzie się dzisiaj, 19 marca po Mszy świętej o godz. 11.00.
7. Zapraszamy do udziału w Nabożeństwie Przemiany Serca w najbliższą sobotę, 25 marca. Msza święta o godz. 18.00, a następnie adoracja zakończona indywidualnym błogosławieństwem
8. Parafialne rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w przyszłą niedzielę, 26 marca i potrwają do wtorku. Rekolekcje poprowadzi ks. Marek Sadłocha, prezbiter diecezji elbląskiej, student muzykologii i nauk biblijnych KUL. Prosimy o modlitwę w intencji ks. Rekolekcjonisty.
9. W ubiegłym tygodniu zostały naprawione dzwony katedralne i zegar. Długi czas oczekiwania na naprawę był związany z dostępnością fachowej ekipy. Serdecznie dziękujemy pani Prezes i Zarządowi Powiślańskiego Banku Spółdzielczego w Kwidzynie za dotację w wysokości 5000 zł. Pełny koszt prac podamy w następnych ogłoszeniach. Dziękujemy wszystkim Dobrodziejom za okazane wsparcie.
10. W ostatnich miesiącach w Katedrze zostało przeprowadzonych wiele prac i badań. Rezultaty oraz perspektywy z nich wynikające zostaną przedstawione na sympozjum, które odbędzie się w najbliższą sobotę 25 marca. Dziękujemy władzom miasta Kwidzyn za dotacje finansowe które umożliwiły realizację tych prac, a Kwidzyńskiemu Centrum Kultury za udostępnienie sali audytoryjnej. Nagranie z sympozjum będzie dostępne na naszej stronie internetowej.
11. Dziś, po każdej Mszy świętej będą zbierane ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i wystrój kościoła. Ofiary można też składać do skarbony, która znajduje się na środku kościoła, przy ambonie.
12. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy: † Leokadia Wiatrowska l.88; † Kazimierz Turbiak l.79; † Jerzy Feter, l. 76; Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

Aktualności

Skip to content